Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. august 2017

Japonsko a Kórea zvyšujú tlak na KĽDR po jej raketovej skúške

Japonský premiér Šinzó Abe a juhokórejský prezident Mun Če-in sa dnes zhodli na zvýšení tlaku na Severnú Kóreu. Stalo sa tak deň po tom, ako Pchjongjang odpálil balistickú raketu, ktorá preletela ponad územie Japonska.

Abe a Mun sa zhodli na potrebe zvyšovať tlak na Severnú Kóreu na mimoriadnu úroveň s cieľom dostať Pchjongjang dobrovoľne k rokovaciemu stolu, uviedol hovorca juhokórejského prezidentského úradu. Obaja lídri tiež vyzývajú na prísnejšie sankcie zo strany Bezpečnostnej rady OSN.
      

Severná Kórea odpálila v utorok 29. augusta strelu, ktorá preletela ponad Japonsko a dopadla do Tichého oceánu takmer 1200 kilometrov od ostrova Hokkaido. Severokórejská tlačová agentúra KCNA potvrdila, že na odpal balistickej strely stredného doletu typu Hwasong-12 dohliadal osobne severokórejský vodca Kim Čong-un. Agentúra dodala, že išlo o test zameraný proti prebiehajúcim spoločným manévrom juhokórejskej a americkej armády.
      

Bezpečnostná rada OSN na svojom mimoriadnom zasadnutí v utorok večer jednomyseľne "ostro odsúdila" test severokórejskej balistickej rakety. Rada ďalej zopakovala svoju požiadavku voči Pchjongjangu, aby zastavil svoje raketové a jadrové programy.

Inzercia

Odporúčame

Harvey opäť zasiahol pevninu, tentoraz v štáte Louisiana

Harvey opäť zasiahol pevninu, tentoraz v štáte Louisiana

Americké Národné hurikánové centrum oznámilo, že Harvey dnes opäť dorazil na pevninu - skoro ráno miestneho času zasiahol pobrežie západne od obce Cameron v štáte Louisiana. Táto tropická búrka podľa očakávania zoslabne a bude sa pohybovať na sever.

Pavol Frešo sa bude opätovne uchádzať o post šéfa BSK

Pavol Frešo sa bude opätovne uchádzať o post šéfa BSK

Súčasný predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa bude opätovne uchádzať o tento post v tohtoročných novembrových voľbách. Oficiálne to oznámil na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave. V tejto funkcii je už druhé volebné obdobie, a to od roku 2009.