Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. august 2017

Harvey opäť zasiahol pevninu, tentoraz v štáte Louisiana

Americké Národné hurikánové centrum oznámilo, že Harvey dnes opäť dorazil na pevninu - skoro ráno miestneho času zasiahol pobrežie západne od obce Cameron v štáte Louisiana. Táto tropická búrka podľa očakávania zoslabne a bude sa pohybovať na sever.

Búrka sa vrátila na pevninu do lokality len približne osem kilometrov od Cameronu a sprevádzal ju ustálený vietor s maximálnou rýchlosťou 72 kilometrov za hodinu.
      

Meteorológ z hurikánového centra Dennis Feltgen v utorok vyhlásil, že keď sa Harvey vráti na pobrežie, "bude to koniec začiatku" pohromy, ktorú spôsobil v štáte Texas. Ustúpia totiž rozsiahle záplavy, ktoré tam vyvolalo päť dní prívalových dažďov.
      

Harvey podľa predpovedí prinesie do Louisiany veľké množstvo dažďových zrážok, potom sa presunie do štátov Arkansas, Tennessee a do častí Missouri, ktoré môžu takisto postihnúť záplavy.
      

Feltgen uviedol, že následky búrky i tak "pocíti mnoho obyvateľov v početných štátoch".
      

Harvey najprv zasiahol americkú pevninu, konkrétne štát Texas, v piatok 25. augusta ako hurikán štvrtej kategórie. Následne zoslabol na tropickú búrku. Doposiaľ si vyžiadal najmenej 18 obetí na životoch.

Inzercia

Odporúčame

Pavol Frešo sa bude opätovne uchádzať o post šéfa BSK

Pavol Frešo sa bude opätovne uchádzať o post šéfa BSK

Súčasný predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa bude opätovne uchádzať o tento post v tohtoročných novembrových voľbách. Oficiálne to oznámil na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave. V tejto funkcii je už druhé volebné obdobie, a to od roku 2009.