Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
25. august 2017

Andrej Danko žiada od Smeru Richterovu hlavu

V týchto chvíľach sa začína koaličná rada. Predseda SNS Andrej Danko prišiel s odhodlaním žiadať odvolanie ministra práce Jána Richtera.
Andrej Danko žiada od Smeru Richterovu hlavu

FOTO TASR - Michal Svítok

Podľa našich informácií z prostredia SNS je napokon hlavným tromfom Andreja Danka, ktorý práve začína rokovať na koaličnej rade s Robertom Ficom a Bélom Bugárom, požiadavka, aby Richter opustil post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. 

Vzhľadom na včerajšiu tlačovú besedu Andreja Danka, na ktorej hovoril najmä o potrebe upraviť vzájomné vzťahy (i keď naznačoval aj niečo tajomné o personálnom refreši), je to radikálna požiadavka, ktorá nebude pre Smer prijateľná. 

V SNS sa o tom, že za hlavu Plavčana budú žiadať hlavu Richtera (Danko to pred predstaviteľmi Smeru nazval princípom "oko za oko"), hovorilo aj v uplynulých dvoch týždňoch. Ako do rany im prišlo rozhodnutie Jána Richtera, ktorý zmenil po roku svoj názor na pochybné zariadenie Čistý deň a rozhodol o odobratí akreditácie. Neskôr nebolo jasné, či SNS týmto spôsobom vyhrotí koaličnú krízu.

Andrej Danko sa však napokon podľa našich zdrojov odhodlal, že na dnešnom rokovaní predostrie návrh na Richterove odvolanie. Čoskoro uvidíme, ako dnes najnovší zvrat v koaličnej dráme vyvrcholí.

 

Inzercia

Odporúčame