Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
24. august 2017

Smer v Banskej Bystrici podporí Jána Luntera

Podľa informácií Postoja sa zrodilo nečakané rozhodnutie Smeru, ktoré oznámi Peter Pellegrini o 14.00.
Smer v Banskej Bystrici podporí Jána Luntera

Ján Lunter (TASR/Branislav Caban)

Strana Smer dnes podporí na post župana v Banskobystrickom samosprávnom kraji kandidáta Jána Luntera. Oznámiť by to mal popoludní v Banskej Bystrici podpredseda Smeru Peter Pellegrini. Postoju túto informáciu potvrdilo viacero zdrojov. 

Ide o pomerne prekvapivé rozhodnutie, málokto čakal, že Smer podporí "banskobystrického Kisku“, a to ešte pred 4. septembrom, dokedy sa musia uzatvoriť kandidátky. Napokon však zavážilo viacero faktorov, najsilnejšie preferencie Luntera, jeho dobrá povesť, ktorú chcel Smer imidžovo využiť aj pre seba, Lunterovu podporu presadzovali podľa našich informácií aj ďalší podpredsedovia Smeru, Robert Kaliňák a Marek Maďarič.

Ešte stále teda nie je jasné ani to, či bude kandidovať Marian Kotleba z ĽSNS. Z toho dôvodu sa očakávalo, že Smer vyčká a následne sa bude rozhodovať, pričom za potenciálne najväčšieho favorita strany sa považoval Stanislav Mičev, riaditeľ múzea SNP. Ten si želal, aby ho Smer podporil 29. augusta, na výročie SNP.

O post banskobystrického župana sa okrem Luntera a Mičeva spomedzi vážnejších kandidátov uchádza aj poslanec za SaS Martin Klus. Lunterove šance však po dnešnom dni výrazne stúpajú.

 

Inzercia

Odporúčame

Ospravedlnenie Miroslavovi Výbohovi

Ospravedlnenie Miroslavovi Výbohovi

V článku "Vagovič: Korupcia nebola nikdy tak blízko Ficovi ako v kauze Pandur" sme v súvislosti s výpoveďou Marka Dalíka napísali, že Výboh si mal pýtať úplatok. Dalík pred súdom hovoril o provízii. Uverejňujeme ospravedlnenie Miroslavovi Výbohovi.