Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
08. 08. 2017, 11:06

Mrva: Už viac ako 5 000 ľudí chce zmenu v Bratislavskom kraji

V máji ohlásil vajnorský starosta Ján Mrva spolu so skupinou podporovateľov začiatok zbierania podpisov na podporu nezávislej kandidatúry na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja v novembrových voľbách.
Mrva: Už viac ako 5 000 ľudí chce zmenu v Bratislavskom kraji

K petičnému hárku pripájajú anketu s troma otázkami, ktoré tímu pomôžu zorientovať sa v tom, čo najviac trápi obyvateľov tohto kraja. V júli prekročili hranicu 5 000 podpisov.

Sami najviac rozprávajú o riešeniach v doprave a cyklotrasách, najmä o efektívnejšom využívaní železničnej dopravy ako mestskej hromadnej dopravy vrátane prímestských vlakov. „S ľuďmi hovoríme o výstavbe záchytných parkovísk na okraji mesta, ktoré budú následne prepojené na BID (Bratislavskú integrovanú dopravu), tiež o predĺžení električiek do okrajových mestských častí a v neposlednom rade o budovaní cyklotrás využívaných nielen na voľný čas, ale aj na každodennú prepravu do práce,“ prezradil Ján Mrva o témach v kontaktnej kampani.

Medzi podporovateľmi a členmi Mrvovho tímu sú mestská poslankyňa Lucia Štasselová, občiansky aktivista Matej Vagač, cykloaktivista Peter Kľučka, herec Štefan Bučko, podnikateľ Peter Kremský, expert na životné prostredie Michal Drotován, vinohradník Marián Pavelka, futbalista a poslanec Marian Zeman a ďalší. 

 

Výzvu mojich priateľov a podporovateľov uplatniť moje skúsenosti z trojnásobného starostovania vo Vajnoroch som prijal. Mojou podmienkou bolo, aby do toho išli so mnou a aby sme sa spýtali ľudí, či majú o zmenu záujem. Dnes to v politike robí málokto, veľa sa v nej hovorí, veľa pózuje a málo počúva. Teším sa, že nás podpisom podporilo viac ako 5 000 občanov kraja. Milo nás to prekvapilo. Každému jednému z nich osobne poďakujem. Budeme sa pýtať ďalej, z osobných rozhovorov cítime, že vôľa po zmene je veľká,” odkázal Mrva.

Podporujem Jána Mrvu v petícii na kandidatúru na župana. Podporujem ho v jeho úsilí na ozdravenie verejného priestoru, angažovanosť a osobné nasadenie v presadzovaní prirodzených podmienok pre život občanov v našom regióne, statočnosť v boji proti hazardu a presadzovaní lepších podmienok pre rodiny,“ odkázal Mrvov podporovateľ Štefan Bučko.

 

Poctivá verejná služba je dnes obeta. Preto ako soľ potrebujeme ľudí, ktorí sa nielen obetujú, ale zároveň majú pre ňu vášeň a ktorí sú poctiví profesionáli s výsledkami. Prvú zmenu by som rada videla po voľbách do žúp. Podporujem a budem voliť dobrého župana, chcem voliť na istotu. Jano Mrva je taká voľba. Jedenásť rokov služby pre Vajnory a Bratislavu sú toho dôkazom,” reagovala ďalšia podporovateľka Lucia Štasselová.

K podpore sa vyjadril aj bývalý futbalový reprezentant Marián Zeman: „Jána Mrvu poznám ako človeka, ktorý má skutočný ťah na bránku a vytrvalosť športovca. Vo Vajnoroch sa nám podarilo vystavať osvetlené multifunkčné ihrisko a bežecké dráhy a tým pádom deťom umožniť cestu k športu. Je to človek, ktorý dokázal posunúť šport vo Vajnoroch do inej ligy, a verím, že dokáže posunúť veci aj na kraji.

Mnohí Mrvu poznajú ako energického a proaktívneho. Tieto dve svoje vlastnosti uplatnil hlavne v občianskom sektore, kde sa angažoval v Petícii proti hazardu.

„Pozrite sa, ak vidím problém, snažím sa ho riešiť, ideálne hneď. Petícia proti hazardu je výnimočný úspech už len tým, že dokázala spojiť takú masu ľudí a je najúspešnejšou petíciou na území Bratislavy. Viem, že samotná petícia spustila množstvo vášní, polemík a otázok, ale napriek tomu musím povedať, že je pevne podkutá dobrým úmyslom. Do tohto boja som sa pustil aj kvôli mojej viere, nie raz aj pán farár vo svojej kázni  spomínal príbehy mladých ľudí a rozvrátených rodín, za ktorých úpadok mohol práve hazard. Myslím si, že náš boj bude mať úspešný koniec a pomôžeme tým zabrániť premárniť ďalšie životy,” konštatuje  na záver Ján Mrva

Autor: Tomáš Hajdušek

Odporúčame

CampFest 2017 už o pár dní prinesie PREMENU

CampFest 2017 už o pár dní prinesie PREMENU

Čas sa kráti a devätnásty CampFest 2017 je takmer za dverami. Už čoskoro sa otvoria jeho brány a 3. – 6. augusta 2017 si účastníci okrem bohatého hudobného a sprievodného programu užijú aj pestrosť tém a hovoreného slova.