Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. júl 2017

Personál nemocnice, kde leží malý Charlie, dostáva vyhrážky

Personál londýnskej nemocnice, kde je hospitalizovaný smrteľne chorý chlapček Charlie Gard, dostávajú anonymné listy a dokonca aj vyhrážky smrťou.

Vo svojom vyhlásení o tom v sobotu informovala Mary MacLeodová, riaditeľka londýnskej detskej nemocnice Great Ormond Street Hospital. Podľa agentúry DPA dodala, že obťažovaniu a vyhrážkam sú vystavení aj návštevníci, ktorí do nemocnice prichádzajú za chorými deťmi. 

Britský súd by mal na budúci týždeň rozhodnúť, či sa Charlie bude môcť podrobiť liečbe v USA. V Londýne ho tento týždeň vyšetril americký lekár Dr. Michio Hirano, špecializujúci sa na liečbu zriedkavých genetických ochorení. Uviedol, že Charlieho zdravotný stav sa podstatne zlepšil, ak by v USA dostal špecializovanú liečbu. Londýnski špecialisti však tvrdia, že ide o experimentálnu liečbu, ktorá chlapčekovi nepomôže.     

Charlie Gard sa narodil v auguste minulého roka s vážnym genetickým ochorením známym pod skratkou MDDS, čo je choroba na mitochondriálnej úrovni DNA. Chlapcovi spôsobuje slabosť svalov a poškodenie mozgu. Dýchať môže len s pomocou prístrojov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.