Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. júl 2017

MMF vyzýva Ukrajinu začať s privatizáciou štátnych podnikov

Je načase, aby Kyjev ukázal politickú vôľu a začal privatizovať štátne podniky. Uviedol to dnes šéf misie MMF pre Ukrajinu Ron van Rooden. Pozemková reforma si však ešte vyžaduje diskusiu a v tejto veci je fond pripravený počkať do ďalšej revízie záchranného programu.

Vláda sa snaží pretlačiť cez parlament problematické zákony, ako je zvýšenie veku na odchod do dôchodku či zrušenie zákazu predaja pôdy. Tie sú súčasťou záchranného balíka v hodnote 17,5 miliardy USD (15,33 miliardy eur), na ktorom sa Ukrajina dohodla s MMF v roku 2015.
      

Ron van Rooden zároveň uviedol, že po prijatí nového privatizačného zákona je už načase začať konať. "Za posledné tri roky nepredali ani jednu firmu, takže nastal čas, aby ukázali politickú vôľu a spustili predaj niektorých štátnych podnikov," povedal na konferencii v Londýne.
      

V prípade pozemkovej reformy je však fond podľa šéfa misie ochotný ešte počkať, a to do ďalšej revízie záchranného programu. Ako povedal, čo sa týka tejto záležitosti, je na to potrebný dlhší čas a ďalšia diskusia.

Inzercia

Odporúčame

Výtržnosti v Hamburgu sa v noci zintenzívnili

Výtržnosti v Hamburgu sa v noci zintenzívnili

Výtržnosti počas demonštrácií proti summitu krajín G20 v nemeckom Hamburgu sa v noci na dnes zintenzívnili. Policajné zložky zasiahli po tom, čo demonštranti zapálili barikády a začali rozbíjať v meste výklady.

Katar: Obvinenia štyroch krajín nás majú pošpiniť

Katar: Obvinenia štyroch krajín nás majú pošpiniť

Katar v piatok opakovane odmietol obvinenia zo strany štyroch arabských štátov, že sa podieľa na financovaní terorizmu a zasahuje to vnútorných záležitostí iných štátov. Štvorica arabských krajín vo štvrtok pohrozila, že prijme ďalšie opatrenia voči Kataru, ktorý odmietol akceptovať ich požiadavky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.