Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. júl 2017

Výtržnosti v Hamburgu sa v noci zintenzívnili

Výtržnosti počas demonštrácií proti summitu krajín G20 v nemeckom Hamburgu sa v noci na dnes zintenzívnili. Policajné zložky zasiahli po tom, čo demonštranti zapálili barikády a začali rozbíjať v meste výklady.

Zásahové jednotky podľa agentúry DPA vošli do priľahlých budov v oblasti ulíc Schulterblatt a Schanzenstraße a situáciu následne monitorovali aj zo striech. Nad oblasťou krúžili dva policajné vrtuľníky s reflektormi.
      

S použitím obrnených vozidiel polícia odstránila barikády, pričom došlo aj k použitiu vodných diel, slzotvorného plynu a policajných psov. Výtržníci sa následne rozpŕchli a podľa DPA sa pravdepodobne rozdelili na niekoľko skupiniek.
      

Polícia prostredníctvom Facebooku vyzvala občanov, aby sa od výtržníkov jasne dištancovali: "V týchto chvíľach postupujeme dôsledne voči páchateľom na Schulterblatte. Podporte našu prácu a bezodkladne ustúpte!"
      

Médiá aj bežných ľudí polícia vyzvala, aby si taktické postupy zásahových zložiek nefilmovali, pretože by tak mohli ohroziť ich bezpečnosť.
      

Policajti zadržali približne 100 ľudí, niektorí z nich sa už nachádzajú vo vyšetrovacej väzbe.
 

Inzercia

Odporúčame

Katar: Obvinenia štyroch krajín nás majú pošpiniť

Katar: Obvinenia štyroch krajín nás majú pošpiniť

Katar v piatok opakovane odmietol obvinenia zo strany štyroch arabských štátov, že sa podieľa na financovaní terorizmu a zasahuje to vnútorných záležitostí iných štátov. Štvorica arabských krajín vo štvrtok pohrozila, že prijme ďalšie opatrenia voči Kataru, ktorý odmietol akceptovať ich požiadavky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.