Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. júl 2017

Šéf americkej diplomacie prvýkrát zavíta na Ukrajinu

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson zavíta 9. júla prvýkrát na Ukrajinu. Informovala o tom dnes kancelária ukrajinského prezidenta. 

Tillersonova návšteva by mala trvať len dve hodiny, spresnili médiá. Témou rokovaní v Kyjeve by mali byť výsledky summitu G20, ktorý sa bude konať tento piatok a sobotu v nemeckom Hamburgu.

V rámci summitu G20 sa v Hamburgu v piatok uskutoční stretnutie prezidentov Ruska a USA, Vladimira Putina a Donalda Trumpa. Predpokladá sa, že hlavnými témami ich rozhovoru budú konflikty v Sýrii a na výhode Ukrajiny.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko sa s Trumpom stretol v júni v Bielom dome. Jeho návšteva bola zameraná na posilnenie bilaterálnych vzťahov Ukrajiny a USA a na snahy o ukončenie konfliktu na východe Ukrajiny, ktorý si podľa odhadov OSN vyžiadal životy okolo 10.000 ľudí. Podľa agentúry UNIAN bude Tillerson počas návštevy v Kyjeve hovoriť aj o realizácii dohôd uzavretých počas Porošenkovej návštevy v USA. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.