Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2017

Európania prisľúbili viac pomoci Líbyi a Taliansku pri zvládaní prúdu migrantov

Francúzsko, Nemecko a komisár Európskej únie pre migráciu Dimitris Avramopulos prisľúbili viac peňazí pre líbyjskú pobrežnú stráž a väčšiu pomoc Taliansku pri zvládaní náporu migrantov prichádzajúcich z Afriky cez Stredozemné more.

Francúzske ministerstvo vnútra v dnešnom vyhlásení uviedlo, že bude tiež pracovať na "kódexe správania" pre humanitárne organizácie pôsobiace v Stredozemnom mori, kde zachraňujú migrantov.
      

Avramopulos a ministri vnútra Nemecka, Francúzska a Talianska sa v nedeľu neskoro večer stretli na krízovom zasadnutí, pretože Taliansko požiadalo Európu o pomoc. Len v posledných dňoch zachránilo na mori približne 10.000 migrantov.
      

Spomínaní predstavitelia prisľúbili ďalšie peniaze a výcvik pre líbyjskú pobrežnú stráž a hľadanie spôsobov, ako posilniť južnú hranicu Líbye. V jej oblasti sa totiž nedarí uplatňovať zákony, čo pašeráci využívajú na prepravovanie afrických migrantov do Európy.

Inzercia

Odporúčame

Sudcov čakajú nové pravidlá, zmeny v justícii vstúpili do účinnosti

Sudcov čakajú nové pravidlá, zmeny v justícii vstúpili do účinnosti

Výber nových sudcov cez krajské hromadné výberové konania, hodnotenie sudcovskej práce profesionálnymi hodnotiacimi komisiami a efektívnejšie trestanie ich previnení. To sú hlavné novinky z balíka zmien v sudcovských zákonoch, ktorý cez víkend vstúpil do účinnosti. Zmeny schválil parlament v máji 106 hlasmi.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.