Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2017, 12:03

Nemecko: Pri nehode autobusu na diaľnici mohlo zahynúť až 17 ľudí

Nemecko: Pri nehode autobusu na diaľnici mohlo zahynúť až 17 ľudí

TASR Nicolas Armer/dpa via AP

Nemecká polícia sa obáva, že pri dnešnej nehode autobusu na diaľnici A9 v Bavorsku mohlo zahynúť až 17 ľudí, ktorí sú zatiaľ považovaní za nezvestných. Zvyšných 31 osôb z autobusu, ktorý zhorel po náraze do kamióna idúceho pred ním, utrpelo zranenia rôzneho rozsahu.

Polícia je podľa vyjadrenia svojho hovorcu Jürgena Stadtera pre stanicu n-tv "realistická" a predpokladá, že nakoniec bude "azda viacero mŕtvych", zostáva však malá nádej, že nezvestné osoby sa predsa len podarí nájsť v okolí miesta nehody.
      

V turistickom autobuse, ktorý podľa prvých zistení smeroval do Norimbergu, sa nachádzalo 46 cestujúcich a dvaja vodiči. K zrážke s kamiónom došlo pri meste Münchberg v čase okolo 07.00 h, keď sa na danom úseku začínali tvoriť kolóny.
      

Autobus po náraze úplne vyhorel, pričom viacero osôb utrpelo ťažké zranenia.
      

Diaľnica bola uzavretá v oboch smeroch a na mieste udalosti zasahovali početné tímy záchranárov, hasičov, polície a technických služieb. Nasadené boli aj viaceré záchranárske vrtuľníky. Príbuzní zranených a nezvestných osôb, ako aj svedkovia, môžu využiť špeciálnu telefónnu linku.
      

Dnešná nehoda sa podľa n-tv stala blízko miesta, kde v októbri 1990 zahynulo pri hromadnej zrážke vozidiel desať ľudí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Zástupca šéfredaktora Jozef Majchrák debatuje na Konzervatívnom fóre na tému, či sa raz Slovensko dočká solídneho konzervatívneho prezidenta. Spoločnosť mu robia komentátor denníka Štandard Dag Daniš a analytik Inštitútu Václava Klausa Filip Šebesta.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.