Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. jún 2017

Austrália odvolala rozhodnutie o pozastavení letov svojich lietadiel nad Sýriou

Austrália dnes oznámila, že odvolala rozhodnutie o pozastavení náletov svojich stíhacích lietadiel F/A-18F Super Hornet na ciele extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) v Sýrii.

 Operácie boli z preventívnych dôvodov prerušené po tom, ako americká stíhačka začiatkom tohto týždňa zostrelila sýrske vojenské lietadlo a Rusko ako spojenec Damasku následne pohrozilo akciami proti strojom koalície vedenej Spojenými štátmi letiacimi nad pozíciami sýrskej armády v priestore západne od rieky Eufrat.
      

Austrálske ministerstvo obrany neuviedlo, ako dlho platilo rozhodnutie o pozastavení letov austrálskych stíhačiek v Sýrii. Nespresnilo ani, či alebo kedy sa austrálske nálety obnovia.
      

Hlavný veliteľ austrálskych ozbrojených síl Mark Binskin v stredu uviedol, že šesť austrálskych stíhačiek pozastavilo operácie v Sýrii, kým Austrálčania preverovali, čo sa stalo v "zložitom vzdušnom priestore" nad Sýriou. 
      

Dodal, že vojenské lietadlá boli nedávno využívané aj ako podpora irackých bezpečnostných síl pri znovudobýjaní mesta Mósul od IS.

Inzercia

Odporúčame

SAV: Odovzdala výročné ceny vedeckým tímom a osobnostiam

SAV: Odovzdala výročné ceny vedeckým tímom a osobnostiam

Výročné Ceny Slovenskej akadémie vied (SAV) za významné výsledky dosiahnuté v rôznych oblastiach výskumu a za popularizáciu vedy odovzdal dnes predseda akadémie Pavol Šajgalík v Kongresovom centre SAV v Smoleniciach vedeckým tímom a osobnostiam. SAV udeľuje každoročne ocenenia pri príležitosti výročia svojho založenia.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.