Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. jún 2017

Novým šéfom RTVS bude Jaroslav Rezník

Novým generálnym riaditeľom Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) bude od augusta Jaroslav Rezník.

Novým šéfom RTVS bude Jaroslav Rezník

Rozhodli o tom dnes v druhom kole tajnej voľby poslanci Národnej rady SR. Od členov snemovne získal šéf TASR v tajnej voľbe 95 hlasov. Rezník nahradí vo funkcii Václava Miku.

Miku volilo v tajnej voľbe 50 poslancov. Hlasovalo spolu 147 zákonodarcov. Generálny riaditeľ RTVS sa volí na päť rokov.

Jaroslav Rezník sa narodil 12. júla 1966 v Ružomberku. Od roku 1993 pôsobil ako riaditeľ Regionálneho štúdia Slovenského rozhlasu (SRo) v Košiciach. V rokoch 1997-2005 bol ústredným, potom generálnym riaditeľom Slovenského rozhlasu (SRo) v Bratislave.

Vláda SR vymenovala Rezníka 4. apríla 2007 do funkcie generálneho riaditeľa Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR), ktorej sa ujal 5. apríla 2007. Po legislatívnej zmene TASR zo štátnej príspevkovej organizácie na verejnoprávnu inštitúciu ho Správna rada TASR v apríli 2009 opätovne zvolila za generálneho riaditeľa TASR na päťročné funkčné obdobie. Tento post obhájil a v januári 2014 ho Správna rada TASR opäť zvolila za generálneho riaditeľa TASR na ďalšie päťročné funkčné obdobie počnúc dňom 30. apríla 2014.

Foto: FOTO TASR - Martin Baumann

Inzercia

Odporúčame

NHL: Daňo možným draftovým terčom Las Vegas

NHL: Daňo možným draftovým terčom Las Vegas

Slovenský hokejista Marko Daňo by mohol zamieriť do klubu Vegas Golden Knights, ktorý sa od novej sezóny stane 31. účastníkom NHL. Viaceré zámorské médiá prognózujú, že "zlatí rytieri" si v rozširovacom drafte vyberú z Winnipegu práve 22-ročného útočníka.

Poslanci schválili zvýšenie penzií pre starodôchodcov

Poslanci schválili zvýšenie penzií pre starodôchodcov

Starodôchodcom na Slovensku vzrastú dôchodky. Parlament dnes definitívne schválil novelu zákona o sociálnom poistení. Zvýšenie penzií sa má dotknúť približne 101.000 dôchodcov na Slovensku. Právnu normu predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR s cieľom odstrániť rozdiely z minulosti pri výpočte dôchodkov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.