Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. jún 2017

Hlavnou príčinou rozvodov bola vlani rozdielnosť pováh, názorov a záujmov

Hlavnou príčinou rozvodov na Slovensku bola vlani "rozdielnosť pováh, názorov a záujmov". Uviedlo ju 66 percent rozvádzajúcich sa. Vyplýva to zo štatistík Štatistického úradu SR.

Druhým najčastejším dôvodom rozvratu manželstva u oboch pohlaví boli "ostatné príčiny". U mužov tvorili 10 percent, u žien 12 percent. K najčastejším dôvodom rozvodov patrila vlani aj nevera a nezáujem o rodinu, či alkoholizmus.
      

Najnižší podiel v rámci príčin rozvodov bol u mužov pri "zdravotných dôvodoch, vrátane neplodnosti" a u žien to bola príčina "zlé zaobchádzanie, odsúdenie pre trestný čin".
      

Celkovo sa vlani rozviedlo takmer 9300 manželstiev. Priemerná dĺžka trvania rozvedeného manželstva bola 15,6 roka. Priemerný vek manželov sa u oboch pohlaví dlhodobo zvyšuje. U mužov dosiahol vlani priemerný vek pri rozvode hodnotu 43,4 roku, u žien 40,6 roku.

Inzercia

Odporúčame

VW SK a STU spúšťajú duálne bakalárske štúdium v automobilovom priemysle

VW SK a STU spúšťajú duálne bakalárske štúdium v automobilovom priemysle

Volkswagen Slovakia (VW SK) v spolupráci so Strojníckou fakultou Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave spúšťa pilotný projekt duálneho bakalárskeho štúdia v automobilovom priemysle. Ide o profesijne orientovaný 4-ročný program s nadštandardnou dĺžkou praxe priamo v bratislavskom závode. Projekt odštartuje v septembri 2017.