Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. máj 2017

Počet obetí útoku v Kábule sa zvýšil na 90 mŕtvych

Na najmenej 90 mŕtvych a 400 zranených sa zvýšil počet obetí po dnešnom výbuchu auta naloženého výbušninami v diplomatickej štvrti afganskej metropoly Kábul.

S odvolaním sa mediálne centrum afganskej vlády o tom informovala agentúra AP.

K výbuchu auta naloženého výbušninami došlo dnes na námestí Zanbak v centre Kábulu v blízkosti prezidentského paláca, ministerstiev a zahraničných veľvyslanectiev. K zodpovednosti za útok sa doposiaľ neprihlásila nijaká teroristická skupina.

Podozrenie z krviprelievania však padlo na hnutie Taliban a teroristickú organizáciu Islamský štát. Hovorca Talibanu Zabiulláh Mudžáhid ale účasť na útoku poprel a zároveň odsúdil, že bol namierený proti civilistom.

Výbuch poškodil viacero veľvyslanectiev vrátane nemeckého, kde zároveň prišiel o život afgansky ochrankár a zranilo sa niekoľko ďalších zamestnancov ambasády.

Z vozidla s výbušninami, ktorým bolo zrejme auto s cisternou na vodu či fekálie, sa podľa hovorcu afganského ministerstva vnútra Nadžíba Dániša nezachovalo takmer nič.

Útok odsúdil aj najvyšší náboženský orgán v Afganistane, rada zvaná uláma, ktorá uviedla, že "páchanie takýchto útokov počas svätého mesiaca Ramadán je úplne proti ľudskosti".

Inzercia

Odporúčame