Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. máj 2017

Afganistan: Útoky Talibanu pripravili o život najmenej 18 ľudí

Najmenej 18 osôb zahynulo dnes pri troch samostatných útokoch spáchaných príslušníkmi fundamentalistického hnutia Taliban, ktoré sa odohrali v afganských provinciách Kandahár, Helmand a Kundúz.

Oznámili to dnes tamojšie oficiálne miesta.

Po výbuchu bomby na základni afganskej tajnej služby, tzv. Národného riaditeľstva pre bezpečnosť (NDS), v okrese Vašir v Helmande, zomreli štyria členovia NDS. Päť ďalších osôb utrpelo zranenia.    

Trinásť vojakov prišlo o život a osem sa zranilo v prestrelke s povstalcami z Talibanu v okrese Majvand v provincii Kandahár. Veľké straty podľa zdroja agentúry DPA utrpeli aj povstalci.

Rakety vypálené príslušníkmi hnutia Taliban zasiahli dnes v meste Kundúz tamojšiu školu. Útok pripravil o život jedného študenta. Ďalší deviati utrpeli zranenia. Predseda provinčnej rady uviedol, že militanti mali v úmysle zasiahnuť penzión napojení na provinčného guvernéra a policajné riaditeľstvo, v ktorom bývajú americkí poradcovia. Rakety však dopadli na školu na druhej strane ulice.

Z májovej správy dozorného orgánu americkej vlády pre obnovu Afganistanu (SIGAR) vyplýva, že len v roku 2016 zahynulo 6785 afganských vojakov a policajtov a ďalších 11.777 príslušníkov bezpečnostných zložiek utrpelo zranenia, pričom afganská vláda má pod kontrolou približne 63,4 percenta územia štátu.

Inzercia

Odporúčame