Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. máj 2017

Polícia má meno podozrivého z útoku v Manchestri

Britská polícia potvrdila, že pravdepodobným páchateľom samovražedného bombového útoku v Manchestri, pri ktorom v noci nadnes zahynulo 22 ľudí, bol 22-ročný Salman Abedi.

Polícia má meno podozrivého z útoku v Manchestri

Na tlačovej konferencii, ktorú vysielala spravodajská televízia Sky News, to dnes povedal šéf manchesterskej polície Ian Hopkins.

Podľa Hopkinsa však Abediho zatiaľ nemožno oficiálne označiť za páchateľa, pretože jeho identitu ešte nepotvrdil súdny patológ.

Denník Telegraph napísal, že Abedi je britský občan líbyjského pôvodu, ktorý sa narodil v roku 1994 v Manchestri polícii bol už dávnejšie známy. Podľa bulvárnych novín The Sun sa Abedi doviezol na miesto činu električkou.

K samovražednému bombovému útoku došlo v noci nadnes približne o 22.30 h miestneho času pred vstupom do manchesterskej multifunkčnej haly po koncerte americkej popovej speváčky Ariany Grandeovej.

Útočník sa odpálil po skončení koncertu, keď ľudia opúšťali halu. Útok si vyžiadal aj 59 zranených, z ktorých viacerí sú v kritickom stave. Ďalšie osoby sú nezvestné a polícia po nich pátra.

K zodpovednosti za atentát sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.