Tolerujme aj stranu pedofilov

Zdá sa, že Holandsko sa vo svojej tolerancii začína topiť. Po legalizácii ľahkých drog a homosexuálnych partnerstiev sa k svojim „právam“ začali hlásiť aj „občania s pedofilnou orientáciou“. Už to, že sa im podarilo založiť vlastnú politickú stranu Dobročinnosť, sloboda a rozmanitosť, je poriadny lapsus normálne mysliacej spoločnosti. Ale otvorene rozprávať o snahách zlegalizovať sexuálny styk s deťmi od 12 rokov a postupne odstrániť akékoľvek vekové hranice, to už je asi trochu silná káva. Zmienku o sexuálnom styku so zvieratami azda ani netreba komentovať.

Aby sme absurdnosť myslenia dnešnej „osvietenej“ spoločnosti dotiahli až do konca, treba pripustiť otázku, či je požiadavka pedofilov a kadejakých zoofilov až taká opovážlivá. V princípe ide vlastne o to isté, o čo ide v prípade ďalších inak sexuálne orientovaných. Ak homosexuál nemôže za svoju náklonnosť k rovnakému pohlaviu, potom ani pedofil nemôže za to, že ho priťahujú detičky. Má to celkom logické pravidlá. Spoločnosť je ochotná tolerovať, či dokonca niekedy „pozitívne diskriminovať“ gayov a lesby len preto, lebo styk od 15 rokov je legálny a pod touto hranicou už nie. Preto je všeobecne pedofília neprípustná. Konečný postoj je chvályhodný, premisy však prinajmenšom čudné a napospol pokrytecké. Pedofíliou sa ubližuje deťom a dochádza k sexuálnemu zneužívaniu. Správne. Homosexuálna orientácia neubližuje nikomu. Polopravda. Odhliadnuc od morálnych princípov a postojov cirkvi. Ukazujú sa jasné tendencie, že spolužitie osôb rovnakého pohlavia si časom nevystačí iba s dvoma partnermi a po žiadostiach o registrované partnerstvá prídu na rad žiadosti o adopciu detí. A tu už je otázka o ubližovaní deťom minimálne hodná zváženia. Reálne asi ťažko niekto pripustí, že by rád žil v domácnosti, kde by otec umýval auto a mama VARIL, alebo mama žehlila a otec UPRATOVALA.

Akokoľvek hrôzostrašne to znie, pedofili sa teda môžu cítiť oprávnene diskriminovaní. Nechcú nič viac a nič menej, iba presadiť svoje práva – na sexuálnu orientáciu, na slobodu, na lásku, na čokoľvek. Či sú práva zdravé alebo choré, to je predsa v logickej zhode s myšlienkovou líniou „tolerantných“ absolútne irelevantné. Tolerancia a falošná filantropia zahnali nielen Holandsko, ale celú túto „-álnu“, „-filnú“ a „-istickú“ spoločnosť do slepej uličky, z ktorej sa zrazu nevie vymotať. A to sme vlastne ešte len na začiatku.

Mariana Bublavá
Autorka je študentka žurnalistiky.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo