Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. apríl 2017

Le Penová by si vybrala za premiéra Nicolasa Duponta-Aignana

Nicolas Dupont-Aignan je euroskeptický pravicovo-nacionalistický konzervatívec, líder strany Vstaň Francúzsko (Debout la France - DLF).

Ultrapravicová kandidátka na funkciu prezidenta Francúzska Marine Le Penová dnes na tlačovej konferencii oznámila, že jej nový spojenec v predvolebnej kampani (neúspešný pravicový prezidentský kandidát) Nicolas Dupont-Aignan sa stane jej premiérom, ak bude v nedeľňajších voľbách zvolená za prezidentku.

Le Penová na spoločnej tlačovej konferencii s Dupontom-Aignanom povedala, že budú "ruka v ruke" obhajovať to, čo sa teraz stane ich spoločným programom.

"Je to historický deň, pretože staviame záujmy Francúzska pred osobné alebo stranícke záujmy," vyhlásil dnes Dupont-Aignan.

Euroskeptický pravicovo-nacionalistický konzervatívec Dupont-Aignan odporučil v piatok svojim voličom, aby v druhom kole francúzskych prezidentských volieb hlasovali za Marine Le Penovú. Zdôraznil pritom, že ju nepovažuje za krajne pravicovú političku. Líder strany Vstaň Francúzsko (Debout la France - DLF), v piatok zároveň oznámil, že sa dohodol s Le Penovou na zostavení novej vlády, ktorá by mala vzísť z júnových parlamentných volieb.

Dupont-Aignan získal v prvom kole prezidentských volieb 23. apríla 1,7 milióna hlasov - teda 4,7 percenta z celku.

Le Penová oslavovala dnes jeho podporu ako vznik "veľkej vlastneneckej a republikánskej aliancie".

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.