Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. november 2011

AKTUÁLNE: Matovič prichýli KDS aj OKS

matovic-kds-oks.jpg Konzervatívni demokrati Slovenska (KDS) plánujú návrat do parlamentu na kandidátke strany Igora Matoviča. Líder hnutia Obyčajní ľudia o tom informoval dnes spolu s predsedom KDS Vladimírom Palkom a predsedom Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Pe...

Konzervatívni demokrati Slovenska (KDS) plánujú návrat do parlamentu na kandidátke strany Igora Matoviča. Líder hnutia Obyčajní ľudia o tom informoval dnes spolu s predsedom KDS Vladimírom Palkom a predsedom Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Petrom Zajacom, ktorá bude tiež figurovať na rovnakej kandidátke.

Tak ako avizoval Matovič už dávnejšie, posledné štyri miesta kandidátky budú patriť Obyčajným ľuďom. Nasledovať budú od konca OKS a KDS, ktorým bude patriť po desať miest. Zvyšných 126 miest majú obsadiť nezávislé osobnosti. Za KDS budú kandidovať Vladimír Palko, Rudolf Bauer, Pavol Minárik a František Mikloško. Občianskych konzervatívcov bude zastupovať predseda strany Peter Zajac, podpredseda Ondrej Dostál a desiatku doplnia ľudia z regiónov, z mládežníckej organizácie a odborníci.

„Na našej kandidátke si každý bude voliť svojho človeka,“ povedal Matovič. Pre neho je dôležité, aby mohli kandidovať nezávislí. „V OKS a KDS sme našli ľudí, ktorí sa dokázali stotožniť s touto našou myšlienkou a rozhodli sa nám pomôcť svojou prítomnosťou na konci kandidátky. My traja chceme držať chrbát nezávislým osobnostiam, ktoré postavíme na kandidátku pred nás. Tiež sme hľadali ľudí, ktorí sú spätí s Novembrom 89 a našli sme ich aj v OKS a KDS,“ vysvetlil.

Vladimír Palko zdôvodňuje účasť na Matovičovej kandidátke šancou postavenia dôležitej alternatívy. „Je to jediná možnosť, ako ponúknuť tým voličom, ktorí sú kresťanskí a zároveň eurorealistickí a želajú si pokračovanie stredopravej vlády, aby mali koho voliť,“ povedal pre Postoy.sk. Podľa neho má takéto zoskupenie šancu dostať sa do parlamentu. „Pre nás to znamená možnosť uchovať istý typ kresťanskej politiky na Slovensku.“

Predseda OKS Peter Zajac vysvetľoval, že tri subjekty spája okrem odmietania spolupráce s Robertom Ficom prirodzený konzervativizmus, „ktorý má rozličné odtiene, ale základ je konzervatívny. (...) Dnes je to 22 rokov od Novembra 89. V Novembri 89 vznikla Verejnosť proti násiliu, my sme presvedčení, že dnes je načase, aby vznikla verejnosť proti korupcii.“ Korupcia je podľa Zajaca zhubným nádorom na tele Slovenska.

Inzercia

Na otázku, či sa dostane na kandidátku aj František Mikloško, Palko odpovedal: „Bol v parlamente dvadsať rokov, vytiahol päty a už sa to tu všetko rúca. To je dôvod, aby tam bol opäť.“ Miesta vyčlenené pre KDS by mali obsadiť tiež starostovia za KDS aj ľudia z mládežníckej organizácie.

Kandidátka OKS má byť v znamení generačnej výmeny. „Na kandidátke budú mladí ľudia, ľudia z regiónov a odborníci, tie mená sa včas dozviete," povedal Zajac.

Matovič tiež vyzval, aby verejnosť, ak vie o dobrých ľuďoch, ktorí by mali reprezentovať záujmy obyčajných ľudí, aby im pomohla rozhodnúť sa kandidovať.

Pavol Rábara, Lukáš Melicher

Foto: facebook.com

Odporúčame

Postoy.sk a Templeton Freedom Awards v médiách

Postoy.sk a Templeton Freedom Awards v médiách

TASR: Postoy.sk získal prestížne ocenenie a grant 10 000 dolárov Mediálne.sk: Internetový časopis Postoy.sk získal prestížne ocenenie 2011 Templeton Freedom Awards ku.sk: Postoy.sk získal prestížnu cenu Templeton Freedom Awards TK KBS: Portál Postoy.sk získal prestížne ocenenie 2011 Templeton Freedo...

AKTUÁLNE: Leopoldovské odpúšťanie a nezabúdanie

AKTUÁLNE: Leopoldovské odpúšťanie a nezabúdanie

„Odpustili sme, nezabúdame.“ Nápis, ktorý svietil počas víkendovej pietnej spomienky na nespravodlivo väznených v Leopoldove. „Ak by som mal pero, tak im na tie tričká napíšem veľké NE. NEodpustili sme a NEzabudneme!“ zaznelo v dave. Aj Leopoldov 2011 priniesol silné emócie. A spomienky. Podujatie s...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.