Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. apríl 2017

Dobré skutky detí možno nominovať na Detský čin roka

Dobré skutky detí - jednotlivcov aj kolektívov, možno opäť nominovať na ocenenie Detský čin roka.

Na ocenenie môžu nominovať deti, rodičia aj pedagógovia do 30. júna. Ide už o 17. ročník projektu, záštitu nad ním prevzal prezident SR Andrej Kiska.

"Pozitívne hodnoty, dobro a vzájomný rešpekt človeka k človeku sú kľúčové oporné body každej humánnej spoločnosti. Deti nám svojimi skutkami nastavujú zrkadlo a motivujú i nás, dospelých. Veríme, že aj tento rok sa podarí vniesť do života viac dobra práve vďaka dobrým skutkom detí," hovorí Saša Broadhurst-Petrovická z občianskeho združenia Detský čin roka.

Výzva, aby sa deti zapojili do projektu, prichádza tento mesiac do škôl. Vlani sa do projektu zapojilo 819 školských zariadení. "V každej z týchto škôl sú nenahraditeľní, iniciatívni a nadšení pedagógovia, ktorí motivujú deti a veria, že má zmysel deťom predstavovať svet, v ktorom má zmysel pomáhať ľuďom i prírode. Patrí im veľké poďakovanie," povedala Broadhurst-Petrovická.

Do projektu možno prihlásiť dobré skutky detí do 16 rokov, a to v kategóriách: Záchrana života, Pomoc v rodine, Pomoc rovesníkom, Pomoc ľuďom, Pomoc prírode, Dobrý nápad a Cena Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin. Viac informácií možno nájsť na webe www.detskycin.sk.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.