Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. apríl 2017, 13:02

Francúzske voľby na Slovensku: zvíťazil Macron, za ním Fillon

Emmanuel Macron so ziskom 141 hlasov a Francois Fillon s 96 hlasmi získali v hlasovaní na území Slovenska v prvom kole francúzskych prezidentských volieb najviac hlasov. Rozhodli o tom občania Francúzska žijúci a pracujúci v SR v nedeľu 23. apríla v Bratislave.

Na treťom mieste skončila Marine Le Penová so ziskom 27 hlasov. Šesť obálok bolo prázdnych, tri hlasy boli neplatné. TASR o tom dnes informoval hovorca Veľvyslanectva Francúzskej republiky na Slovensku Didier Rogasik.
      Z 581 oprávnených voličov vložilo volebný lístok do urny 365 občanov Francúzska; veľvyslanectvo zriadilo len jednu volebnú miestnosť - v Bratislave.
     

 Termíny prezidentských volieb stanovila vláda v Paríži 4. mája 2016 s tým, že prvé kolo vypísala na 23. apríla a druhé kolo na 7. mája. Voliči si v prvom kole vyberali z 11 prezidentských uchádzačov.
      Predchádzajúce prezidentské voľby sa konali 22. apríla a 6. mája 2012.
      Občanov Francúzska okrem prezidentských čakajú v roku 2017 aj voľby parlamentné. Prvé kolo sa uskutoční 4. júna, druhé na 18. júna. Voľby do Senátu sú naplánované na 24. septembra. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

„Vyhlásiť, že profesionálny Smerák Pellegrini je de facto lepší premiér ako Heger, je popretím všetkého, za čo sme v opozícii bojovali, a ospravedlňovaním všetkých kšeftov a zlodejín, ktoré sa diali aj za Fica, aj za Pellegriniho. A som presvedčená, Rišo, že aj opozičná politika sa dá robiť so cťou,“ odkázala Richardovi Sulíkovi ministerka pre investície a šéfka Za ľudí Veronika Remišová.

pred 3 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.