Slovenskí mladíci na MS končia, s Rusmi prehrali po predĺžení

Slovenskí mladíci na MS končia, s Rusmi prehrali po predĺžení

Tím Slovenska stojí pred bránou pred štvrťfinálovým zápasom na majstrovstvách sveta v hokeji hráčov do 18 rokov (TASR/Oliver Ondráš)

Slovenskí hokejisti do 18 rokov prehrali vo štvrťfinálovom zápase s Ruskom 2 : 3 po predĺžení a na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie končia.

Víťazný gól strelil v 69. Kirill Slepec. Slováci v zápase otočili z 0 : 1 na 2 : 1, napokon sa však z postupu tešili Rusi. Víťazný tím narazí v semifinále na Fínov, ktorí v prvom štvrťfinálovom zápase zdolali Česko 6 : 5 po predĺžení.

      MS hráčov do 18 rokov, štvrťfinále:
      Rusko – Slovensko 3 : 2 pp (1 : 0, 0 : 2, 1 : 0 – 1 : 0)
      Góly: 6. Čechovič (Svečnikov), 42. Čechovič (Svečnikov, Samorukov), 69. Slepec (Koltygin) – 31. Ružička (Liška, Baláž), 35. Fafrák (Liška). Rozhodovali: Holm (Švéd.), Piragič (Chorv.) – Caillot (Kan.), Hancock (USA), vylúčení: 3 : 1 na 2 min, presilovky: 1 : 0, oslabenia: 0 : 0.
      

V oficiálnom zápise o stretnutí boli ako domáci uvedení Rusi, ale o tom, kto je v Poprade doma, nebolo pochýb od úvodných minút. Slovenskí hokejisti sa bez rešpektu pustili do súpera a v prvej tretine mali viac z hry.

Brankár Žukov zmaril viacero šancí slovenského tímu a v 6. minúte sa mohol radovať, keď akciu Svečnikova dokončil Čechovič – 1 : 0. Na aktivite slovenského tímu to však neubralo. Blízko k vyrovnaniu bol Miloš Roman, ktorého dorážku zastavila pravá žrď, a gólom sa neskončili ani tvrdá strela Hrehorčáka v 16. minúte či Žiakov pokus v závere prvej časti.

Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie ruskí hráči a pre slovenský tím bolo miestami problém zastavovať ich výpady. Postupne sa však domáci reprezentanti vyrovnali s aktívnou hrou a viackrát pohrozili súperovi. V 30. minúte najskôr ruský útočník Slepec nebezpečne tečoval strelu od modrej čiary a z následného protiútoku udrel slovenský tím. Fafrák vybojoval puk za ruskou bránkou, posunul ho Liškovi a ten nezištne Ružičkovi – 1 : 1.

Možnosť na zvýšenie slovenského náskoku prišla v 37. minúte počas presilovky. V nej Žukov čelil viacerým pokusom od modrej čiary, ďalšie slovenské strely tečovali brániaci Rusi. Už po presilovke sa však Slováci predsa len dočkali. Liška potiahol puk za ruskú bránku a následne vymyslel skvelú prihrávku, ktorou zmiatol aj brankára Žukova. Fafrák mal už jednoduchú pozíciu a zvýšil na 2 : 1. Rusi sa v zostávajúcich minútach druhej časti snažili o vyrovnanie, obrana Slovenska však odolala.

Do tretej tretiny si však Rusi preniesli takmer polovicu presilovej hry a tú zahrali ideálne. Rýchlu kombináciu zakončil Čechovič a strelou bez prípravy prekonal Sklenára – 2:2.

Rusom herne patrila prvá polovica tretej tretiny, ale tretí gól počas nej nepridali. Žukov nemal v tom čase veľa práce, o to viac sa však zapotil v 50. minúte, keď zmaril nebezpečný výpad Baláža. Slováci sa aj v ďalšom priebehu dostali pod ruský tlak a brankár Sklenár bol v častej permanencii.

Slováci sa postupne dostali z obrannej ulity a v 57. minúte už diváci jasali, keď sa puk dostal za Žukova, ale gól neplatil pre úmyselné kopnutie v podaní obrancu Ivana. Divákov zmrazil v 59. minúte Muranov, ktorý sa ocitol osamotený pred Sklenárom, ale neskóroval.

Zápas napokon dospel až do predĺženia. V jeho závere sa už zdalo, že diváci uvidia samostatné nájazdy, ale napokon o víťazstve Rusov rozhodol v 69. minúte Kirill Slepec.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo