Kiska stranu nezaloží

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kiska stranu nezaloží

Foto: TASR

Koniec špekulácií, prezident do parlamentnej politiky nevstúpi.

Prezident Andrej Kiska nezaloží politickú stranu a nebude kandidovať do Národnej rady SR. Oznámil to dnes vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti Facebook, správu priniesla TA SR.

Kiska vyhlásil: „Nebudem zakladať politickú stranu. Nebudem kandidovať do parlamentu. A pravdaže tým pádom ani neuvažujem o funkcii premiéra.“ Správu oznámil deň potom, ako prezradil, že s manželkou čakajú dieťa.

K svojej opakovanej kandidatúre na prezidenta sa vyslovil takto: „To, či znova budem kandidovať ako nezávislý, nestranícky kandidát na prezidenta, vám všetkým oznámim najneskôr do konca septembra budúceho roku.“ V podstate to znamená, že nepriamo potvrdil, že na prezidentský úrad bude kandidovať.

Kiska, lepšie povedané jeho okolie a aktivisti z niektorých organizácií, dlho o založení prezidentskej strany špekulovali, dnešné Kiskove slová tomu robia koniec. Správe sa môžu potešiť niektorí opoziční politici, najmä Richard Sulík a Igor Matovič, ktorí by vstupom Kisku do parlamentnej politiky preferenčne stratili, Kiskovo rozhodnutie zároveň pravdepodobne zmierni vzťahy medzi úradom vlády a prezidentským palácom.

Najväčší smútok asi zavládol v prostredí Progresívneho Slovenska, ktoré sa tým ocitlo bez očakávaného lídra. Otázkou je, či doterajšie skúsenosti z verejnej diskusie povedú k tomu, že zostanú občianskym združením alebo sa rozhodnú založiť stranu.

TASR/jd

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo