Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. apríl 2017

Turci žijúci v Holandsku začali hlasovať v kontroverznom referende

Turci žijúci v Holandsku začali dnes hlasovať v referende, ktoré by mohlo rozšíriť právomoci prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Volebné kabíny sa otvorili dnes v Amsterdame, Haagu a meste Deventer na východe krajiny, aby sa približne štvrť milióna tureckých voličov, ktorí žijú v Holandsku, mohlo na referende zúčastniť.

Referendum vyvolalo napätie medzi Haagom a Ankarou, pretože holandská vláda minulý mesiac zabránila tureckým ministrom vystúpiť na mítingoch pred referendom na svojom území.

Dňa 11. marca vypukli krátke nepokoje po tom, ako holandské orgány zabránili tureckej ministerke vo vstupe na turecký konzulát v Rotterdame.

Tureckí občania v šiestich európskych krajinách môžu v referende hlasovať do 9. apríla. Priamo v Turecku sa hlasovanie skončí o týždeň neskôr.

Inzercia

Odporúčame

Preteky Okolo Slovenska povedú cez kráľovské mestá

Preteky Okolo Slovenska povedú cez kráľovské mestá

Populárne cyklistické preteky Okolo Slovenska napíšu tento rok už svoju 61. kapitolu. Tradičné podujatie, ktoré odštartuje 7. júna 2017 úvodným prológom v Levoči, sa posunulo v hierarchii pretekov do vyššej kategórie Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) 2.1. Zásluhou toho sa bude bojovať o viac UCI bodov, o vyššie finančné odmeny a predstavia sa i kvalitnejšie tímy. Tohtoročné etapové zástavky spája téma slobodných kráľovských miest.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.