Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. apríl 2017

Petrohrad: Stav šiestich ranených je "veľmi vážny", hospitalizovaných je 55 ľudí

Stav šiestich ľudí zranených v pondelok pri výbuchu vo vlakovej súprave metra v Petrohrade je lekármi považovaný za veľmi vážny. Zranenia ďalších štyroch ľudí sú ťažké. Informovala o tom dnes spravodajská stanica Echo Moskvy s odvolaním sa na námestníčku gubernátora Petrohradu Annu Miťaninovú.

V dôsledku výbuchu vo vagóne metra prišlo o život 14 ľudí. Desiatky ďalších pri tom utrpeli zranenia. Podľa dnešných informácií agentúry TASS je hospitalizovaných ešte 55 ľudí.
      

Podľa Echa Moskvy sa na centrum psychologickej pomoci ministerstva pre mimoriadne situácie obrátilo vyše tisíc ľudí.
      

K výbuchu v súprave metra došlo v pondelok v čase, keď sa nachádzala medzi stanicami Senné námestie a Technologický inštitút. Podľa zdroja z prostredia bezpečnosti sa vo vozni odpálil samovražedný atentátnik, ktorého neskôr identifikovali ako etnického Uzbeka žijúceho v Rusku.
      

Ruský vicepremiér Arkadij Dvorkovič dnes podľa TASS informoval, že ruská vláda na svojom dnešnom zasadnutí schváli dokument o opatreniach na posilnenie bezpečnosti v metre.

Inzercia

Odporúčame

Vláda nesúhlasí s návrhom na odvolanie Richtera

Vláda nesúhlasí s návrhom na odvolanie Richtera

Vláda nesúhlasí s návrhom skupiny poslancov Národnej rady (NR) SR na vyslovenie nedôvery ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Jánovi Richterovi (Smer-SD) a považuje ho za účelový. Konštatuje to v dnes schválenom stanovisku k mimoriadnej schôdzi parlamentu o odvolávaní Richtera, ktorá sa uskutoční najneskôr v piatok (7.4.).

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.