Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. apríl 2017

V Taliansku zadržali Slováka, v kamióne prevážal 1,4 tony marihuany

Kamionista mal pôvodne namierené z Apúlie na juhu Talianska do Belgicka.

V Taliansku zadržala polícia 42-ročného slovenského vodiča kamióna. Pri kontrole sa zistilo, že vo vozidle preváža 1,4 tony marihuany. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk, ktorý sa odvoláva na agentúru ANSA.

Náklad bol zaistený blízko mestečka Silandro v Južnom Tirolsku. Veľké množstvo marihuany objavila polícia v kamióne medzi záhradnými rastlinami a stromami, predovšetkým olivovníkmi. Kamionista mal pôvodne namierené z Apúlie na juhu Talianska do Belgicka.

Aktuality.sk informujú, že talianska polícia odhadla trhovú cenu marihuany na osem miliónov eur a nákup i dopravu pravdepodobne financovala organizovaná zločinecká skupina. Slovenský vodič kamióna skončil vo väznici v Bolzane. Vyšetrovanie prípadu podľa portálu naďalej pokračuje.

Hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Susko pre TASR uviedol, že o prípade vie len z médií. "Na náš zastupiteľský úrad sa neobrátil ani dotyčný, ani talianske orgány so žiadosťou o spoluprácu," povedal. Ako podotkol, konzulárne oddelenie slovenskej ambasády v Ríme je pripravené v prípade potreby poskytnúť asistenciu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.