Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. apríl 2017, 21:21

Prímerie na východe Ukrajiny porušujú opäť obe strany ozbrojeného konfliktu

Strany ozbrojeného konfliktu na východe Ukrajiny sa dnes navzájom obvinili z porušenia dohody o prímerí, ktorá začala platiť v noci na sobotu.

      Velenie ukrajinskej armády dnes v Kyjeve informovalo, že ostreľovanie jej pozícií v Donbase si za posledných 24 hodín vyžiadalo zranenia štyroch vojakov vládnych síl. Nahlásilo aj 37 prípadov porušenia tzv. veľkonočného prímeria zo strany proruských separatistov. 
     

 Hovorca vládnych síl informoval, že ukrajinská armáda prímerie dodržiava a na tieto provokácie nereagovala.
      Proseparatistická tlačová agentúra DAN zasa uviedla, že ukrajinské vládne jednotky za uplynulých 24 hodín porušili režim prímeria 35-krát, pričom na ostreľovanie použili aj ťažké mínomety a granátomety. 

      Zranenia utrpel jeden príslušník ozbrojených síl samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR), spresnila DAN s odvolaním sa velenie separatistov v Donecku.
      Na prímerí, ktoré platí od 1. apríla, sa 29. marca v Minsku dohodli účastníci rokovaní tzv. kontaktnej skupiny. Obe strany sa však odvtedy opäť navzájom obviňujú z porušovania dohody o zastavení paľby.
      Konflikt na východe Ukrajiny trvá od jari roku 2014 a vyžiadal si už takmer 10.000 obetí na životoch.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 49 minútami

Americká centrálna banka zvýšila hlavnú úrokovú sadzbu podľa očakávania o 25 bázických bodov do pásma 4,75 percenta až 5 percent. Zároveň však signalizovala, že v dôsledku otrasov na bankovom trhu by mohla vo zvyšovaní sadzieb urobiť prestávku. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.