Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. marec 2017

Na poslanca ĽSNS Uhríka podali trestné oznámenie

Vyjadreniami poslanca ĽSNS Milana Uhríka v nedeľňajšej (26.3.) diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12 sa bude zaoberať polícia. V súvislosti s jeho vyjadreniami o "ochrane bielych detí" na Uhríka podali trestné oznámenie poslanci NR SR Ondrej Dostál (SaS) a Viera Dubačová (nezaradená), podpredseda OKS Juraj Petrovič a nezaradená poslankyňa bratislavského mestského zastupiteľstva Lucia Štasselová.

"Trestné oznámenie sme podali pre podozrenie, že mohlo prísť k naplneniu skutkovej podstaty trestných činov založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd alebo prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd," uviedol Dostál.
      

Poukázal pritom práve na vetu, v ktorej Uhrík obhajuje názor, že je potrebné chrániť budúcnosť bielych detí. Dostál a ďalší predkladatelia podnetu upozornili na rasistické pozadie tejto formulácie i jej spojitosť s neonacistickými symbolmi.

Inzercia

Odporúčame

Tatar vo forme, 22. gólom pomohol Detroitu k výhre

Tatar vo forme, 22. gólom pomohol Detroitu k výhre

Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili v nedeľnom zápase NHL nad Minnesotou Wild 3:2 po predĺžení. Na triumfe domácich sa 22. gólom v sezóne podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý sa presadil v 41. minúte v presilovke.

Vlani alternatívnym investíciám kraľovali vína

Vlani alternatívnym investíciám kraľovali vína

Alternatívne investície sa vlani zhodnotili o dve percentá. Zaznamenali najmenší rast od roku 2009, keď ich brzdil najmä pokles cien umenia. Naopak, najviac investorom zarobilo víno, automobiloví veteráni a mince. Vyplýva to z najnovšej analýzy J&T Banky, ktorú zostavila na základe Wealth Report 2017 od konzultačnej spoločnosti Knight Frank.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.