Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. marec 2017

Čo vieme a nevieme o útoku v Londýne

Pri útoku bolo zabitých päť ľudí: uvedený policajt, traja civilisti a útočník. Presná totožnosť a motivácia útočníka sú neznáme, ale polícia uviedla, že vie, kto to je a pracuje na predpokladu, že sa "inšpiroval medzinárodným terorizmom".

Útočník, inšpirovaný podľa všetkého medzinárodným terorizmom, v stredu popoludní v centre Londýna vrážal úmyselne s autom do chodcov na Westminsterskom moste a spôsobil smrteľné bodné zranenia policajtovi strážiacemu pred britským parlamentom.

Čo už vieme

- Pri útoku bolo zabitých päť ľudí: uvedený policajt, traja civilisti a útočník.

- Zranených bolo 40 ľudí, časť z nich má kritické zranenia. Medzi zranenými sú traja francúzski stredoškoláci a traja policajti, ktorí boli na moste, ďalej dvaja Rumuni a piati starší Juhokórejčania. Tí utrpeli zranenia - zlomeniny kostí a 67-ročná žena úraz hlavy - v panike, keď sa ľudia pokúšali ujsť pred útočníkom. 

- Pobodaný policajt, ktorý zomrel, bol 48-ročný Keith Palmer.

- Útočníka zastrelila polícia.

- Niekoľko stoviek poslancov parlamentu, vrátane premiérky Theresy Mayovej, muselo zostať v budove zákonodarného zboru, ktorú ihneď po útoku hermeticky uzavreli.

Čo nevieme

- Nepoznáme totožnosť civilných obetí útoku.

- A neznáma zostáva aj totožnosť a motivácia útočníka, hoci polícia uviedla, že vie, kto to je a pracuje na predpokladu, že sa "inšpiroval medzinárodným terorizmom".

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.