Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. marec 2017

Francúzsky minister vnútra podal demisiu, Hollande vymenoval nástupcu

Francúzsky minister vnútra Bruno Le Roux dnes oznámil, že odovzdal prezidentovi Francoisovi Hollandovi svoju demisiu.

Pre tento krok sa rozhodol niekoľko hodín po tom, ako prokuratúra zaoberajúca sa finančnými deliktami začala predbežné vyšetrovanie jeho zamestnávania vlastných dcér na termínované pracovné zmluvy v parlamente.

Prezident vo vyhlásení informoval, že demisiu Le Rouxa prijal a za nového ministra vnútra vymenoval doterajšieho štátneho tajomníka ministerstva obchodu a cestovného ruchu Matthiasa Fekla.

Súčasná francúzska vláda skončí vo funkcii v máji, keď si Francúzsko zvolí nového prezidenta, pretože Hollande sa rozhodol neuchádzať o druhý mandát.

Le Roux dnes zdôraznil, že pracovné zmluvy jeho dcér boli "v súlade s justičnými pravidlami Národného zhromaždenia" a "zodpovedali práci, ktorú účinne odviedli". Televízna sieť TMC v pondelok upozornila na to, že ministrove dcéry mali 24 dočasných pracovných zmlúv s parlamentom.

Hoci vo Francúzsku zákon politikom povoľuje najímať si na prácu členov rodiny, podľa správy televízie dcéry Le Rouxa nevykonali všetku prácu uvedenú v zmluvách. Prvýkrát si dcéry najal, keď ešte navštevovali strednú školu.

Finančná prokuratúra vo vyhlásení uviedla, že začala dnes vyšetrovanie a bude ho viesť jej úrad poverený bojom proti korupcii a finančným a daňovým trestným činom.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.