Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
09. marec 2017

Boris Kollár a Zuzana Tománková predviedli žumpu

Keby sme mali v našej krajine vyššie štandardy, opozičný poslanec a spoluzakladateľka Čistého dňa by už dnes neboli na svojich miestach.
Boris Kollár a Zuzana Tománková predviedli žumpu

FOTO TASR - Michal Svítok

Keď v septembri minulého roka prepukla kauza Natália, ktorú odštartovala svojím blogom poslankyňa Natália Blahová, napísali sme, že veci vôbec nie sú také jasné, ako ich opísala poslankyňa SaS.

A ani neboli. Je pozoruhodné, že Blahová naďalej v tomto prípade vystupuje tak suverénne, hoci zásadné tvrdenia z jej blogu roka nesedeli – že Natáliu znásilnil terapeut, že celý problém bol len v Čistom dni a rodina sa stala utýranou obeťou úradníckej svojvôle. Vrcholom opozičného nevkusu bolo vystúpenie matky Natálie na protivládnom mítingu.

Totálne zlyhanie Zuzany Tománkovej

Jediným pozitívnym dôsledkom Blahovej mediálnej sebastrednosti bol fakt, že sa pozornosť novinárov aj úradníkov aspoň trochu upriamila na fungovanie resocializačných zariadení a, samozrejme, najmä na samotný Čistý deň.

Na protest proti rozhodnutiam ministra Jána Richtera, ktorý napriek návrhu komisie ponechal zariadeniu akreditáciu, odstúpili dvaja členovia komisie. Výhrady týchto kritikov treba brať vážne. Lenže dosiaľ najväčší dôkaz, že so zariadením Čistý deň niečo nie je v poriadku, dodala včera jeho spoluzakladateľka Zuzana Miková Tománková.

Nie je ani tak problém v tom, že zaútočila na opozičného poslanca, aby odviedla pozornosť od svojho zariadenia po Richterovom kritizovanom rozhodnutí.

Ale tým, že do centra pozornosti postavila bývalú zverenkyňu Čistého dňa, ktorá sa zaplietla do „chlípnych a lascívnych rečí“ s Borisom Kollárom na facebooku, ukázala, aký je jej skutočný vzťah k zvereným deťom.

Na komunikácii tejto dievčiny, za ktorou sa skrýva zrejme podobne rozvrátený osud, aký má mediálne toľko preplieskaná Natália, sa zabáva celý internetový národ. Bulvárni novinári a fotografi sa zrejme už nevedia dočkať, kedy odhalia jej skutočnú identitu, dá sa predpokladať, že už odvčera poľujú pred jej bytom či školou, aby jej nastrčili mikrofón, nech povie, ako to bolo s Borisom Kollárom, kam to až zašlo a podobne. O titulky tak bude postarané na celý týždeň.

Tománková ukázala, že útok na opozičného nepriateľa pre odpútanie pozornosti je pre ňu cennejší než osud konkrétneho dievčaťa.

Je to hanebný prístup.

Úpadok, ktorý nemá dno

Navyše, tento Tománkovej útok je aj zbytočný – veď jej Čistý deň už Richter zachránil a okrem toho Kollár nie je žiaden „chodiaci morálny imperatív“, ako hovorila na tlačovke, ale niečo celkom iné. Vidno to aj na jeho facebookovom profile. Mnohých iných politikov by takáto zverejnená komunikácia odpísala, ale tento životný štýl je súčasťou značky Made by Kollár. Preto ho jeho voličky na facebooku tak obhajujú, tento večný milionár-alfasamec na love, ktorý sa luxusne stará o svoje matky a deti (prepáčte, ich presný počet mi teraz vypadol z hlavy), im opäť potvrdil svoje hlavné kvality.

Tománkovej rozmýšľanie len dokresľuje fotografia z hotelu Crowne Plaza, kde sa Tománková krátko pred svojou tlačovkou stretla s Marianom Kočnerom a Petrom Tóthom. Zvyšok si môžeme len domýšľať.

A aby bolo celé divadlo dokonalé, v hoteli ich odfotil Vladimír Pčolinský, manžel poslankyne Kollárovho hnutia Sme rodina.

Touto kauzou môžeme uzavrieť aj príspevok Borisa Kollára do slovenskej politiky – keď vypukla kauza Čistý deň, Kollár na svojom facebooku zverejnil fotky mládenca, ktorý mal pomer s Natáliou. Táto takmer výzva na lynč bola len jedným z viacerých príznakov totálneho úpadku našej politiky.

Teraz sme sa dozvedeli, že Kollár pri svojich facebookových záletoch v lete 2014 zvádzal vtedy 15-ročnú chovankyňu Čistého dňa. Absurdnejšiu zhodu okolností už ťažko prekonať.

Keď sa včera na tlačovke Boris Kollár hájil, stál za ním Milan Krajniak. Akoby už chýbala hranica, kde sa úpadok slovenskej politiky – aj sebadeklarovaných konzervatívcov v nej – môže zastaviť.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame