Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. marec 2017

Na lyžiarov vo francúzskom stredisku spadla lavína

Lavína, ktorá dnes dopoludnia spadla na zjazdovku vo francúzskom lyžiarskom stredisku Tignes v Hornom Savojsku, strhla niekoľko lyžiarov.

Na mieste zasahujú záchranári.

Podľa rozhlasovej stanice Europe 1 sa na zjazdovke v inkriminovanom čase nachádzalo asi 300 ľudí. Lavína údajne strhla dve skupiny lyžiarov. Hovorca zasahujúcej žandarmérie s odvolaním sa na očitých svedkov uviedol, že "pod závalom snehu je veľa ľudí". 

Meteorologické podmienky v lyžiarskom stredisku sú nepriaznivé a bránia vrtuľníkom v prelete nad zónou, kde došlo k zosuvu lavíny.

V pondelok vyhlásili v lyžiarskom stredisku druhý najvyšší stupeň varovania pred lavínami. Francúzske médiá však upozornili, že varovanie sa "teoreticky" týka svahov mimo oficiálnych zjazdoviek alebo uzavretých zjazdoviek.

V polovici februára pri páde lavíny v stredisku Tignes zahynuli štyria ľudia - traja členovia rodiny a inštruktor snoubordingu.

Inzercia

Odporúčame

Konflikt v Sýrii vstúpi do šiesteho roku, na deťoch badať následky stresu

Konflikt v Sýrii vstúpi do šiesteho roku, na deťoch badať následky stresu

Mimovládna organizácia (MVO) Save the Children dnes zverejnila správu o následkoch vojenského konfliktu v Sýrii na psychiku sýrskych detí. Konštatuje v nej, že na sýrskych deťoch badať symptómy takzvaného "toxického stresu" a v dôsledku dlhodobého kontaktu s vojnovými udalosťami i sklon k sebapoškodzovaniu i samovraždám.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.