Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. marec 2017

Film Únos trhá rekordy, cez víkend ho videlo 70-tisíc ľudí

Rekordný divácky záujem vyvolal počas uplynulého víkendu slovenský politický triler Únos.

Film inšpirovaný autentickými udalosťami 90. rokov si prišlo do slovenských kín pozrieť 67.369 divákov. Spolu s predpremiérami ho tak doteraz videlo 69.354 divákov.

"Film Únos režisérky a scenáristky Mariany Čengel Solčanskej sa dostal na prvú priečku vo víkendovej návštevnosti slovenských a českých filmov v našich kinách. Prekonal tak megahit Všetko alebo nič alebo film Červený kapitán či Bathory Juraja Jakubiska," informoval TASR Emil Zvarík z distribučnej spoločnosti Continental film.

Ako ďalej uviedol, súčasne sa Únos dostal do rebríčka TOP 10 najlepších otváracích víkendov podľa návštevnosti v slovenských kinách a z ôsmeho miesta za sebou zanechal kinohity Fantastické zvery a ich výskyt, všetky diely Harryho Pottera či bondovku Spectre.

Politický triler Únos sa inšpiroval skutočnými udalosťami únosu prezidentovho syna a atmosférou polovice 90. rokov. Mafia prepletená s tajnými službami, moc, ktorá sa neštíti najhorších praktík a naivní dobráci, ktorí si myslia, že spravodlivosť predsa musí existovať. Lenže mafia sa neštíti smrti.

Vyrieši mladá novinárka záhadný a krutý odkaz - bratovu hlavu pohodenú v igelitovej taške? Vyrieši vyšetrovateľ prípad, ktorý vyzerá jasne, avšak jeho výsledky by podťali nohy najmocnejším...? V hlavných úlohách účinkujú: Rebeka Poláková, Maroš Kramár, Milan Ondrík, Dano Heriban, Ingrid Timková, Tomáš Hanák, Juraj Hrčka a ďalší.

Film vstúpil do kinodistribúcie 2. marca. Realizoval sa v produkcii spoločnosti JMB FILM & TV PRODUCTION Milana Stráňavu, v spolupráci s RTVS a Štúdiom 727. Finančne ho podporil Audiovizuálny fond.

Inzercia

Odporúčame

Amazon na Slovensku expanduje, otvára logistické centrum pri Seredi

Amazon na Slovensku expanduje, otvára logistické centrum pri Seredi

Amazon chce v areáli Mountpark Sereď otvoriť prvé centrum reverznej logistiky, v ktorom počas nasledujúcich troch rokov vytvorí viac ako 1000 nových pracovných miest. Centrum s plochou viac ako 60.000 štvorcových metrov by malo byť otvorené v treťom kvartáli tohto roka a zameria sa na európskych zákazníkov. Jeho pracovníci budú posudzovať stav produktov, ktoré nemohli byť doručené alebo boli do Amazonu vrátené. Pre TASR to uviedli predstavitelia spoločnosti Amazon.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.