Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. marec 2017

Amazon na Slovensku expanduje, otvára logistické centrum pri Seredi

Amazon chce v areáli Mountpark Sereď otvoriť prvé centrum reverznej logistiky, v ktorom počas nasledujúcich troch rokov vytvorí viac ako 1000 nových pracovných miest. Centrum s plochou viac ako 60.000 štvorcových metrov by malo byť otvorené v treťom kvartáli tohto roka a zameria sa na európskych zákazníkov. Jeho pracovníci budú posudzovať stav produktov, ktoré nemohli byť doručené alebo boli do Amazonu vrátené. Pre TASR to uviedli predstavitelia spoločnosti Amazon.

Podľa ich informácií prispelo k rozhodnutiu o investícii do nového logistického centra úspešné pôsobenie spoločnosti v bratislavskom centre. To zamestnáva viac ako 850 pracovníkov, najmä finančných manažérov, analytikov, manažérov pre kontakt so zákazníkmi, ľudské zdroje a podporu predaja. 
      

Viceprezident Amazonu v Európe Roy Perticucci objasnil aj ďalšie dôvody rozhodnutia spoločnosti. „To, že budujeme naše logistické centrum na Slovensku dokazuje, ako veľmi v investície na tomto trhu veríme. Určite tu nájdeme množstvo zamestnancov, ktorí budú otvorení novým možnostiam a skúsenostiam v spoločnosti, pre ktorú kľúčovým faktorom rozvoja je neustále zlepšovanie služieb klientom a inovácia,“ povedal Perticucci. Zároveň ocenil podporu štátnych aj regionálnych inštitúcie, ktorá robí zo Slovenska atraktívne miesto pre investovanie.
      

Spokojnosť s rozširovaním pôsobenia Amazonu vyslovili aj vládni predstavitelia. "Okrem nesporného prínosu pre ekonomiku a zamestnanosť považujem za dôležité, že projekt bude fungovať aj bez investičnej podpory štátu, zdôraznil minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD). Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) ocenil, že jeho rezort zohral kľúčovú úlohu pri úvodnej aj záverečnej fáze rokovaní, kedy boli definované špecifické podmienky projektu. "Slovensko tak môže privítať jednu z najdynamickejších a najinovatívnejších svetových spoločností," uviedol Kažimír.
      

Novú investíciu privítal primátor Serede Martin Tomčányi. "Sme radi, že taká inovatívna globálna spoločnosť ako je Amazon si vybrala za miesto svojich investícií našu Priemyselnú zónu Sereď - Juh. Verím, že to bude mať rozsiahly pozitívny dosah na rozvoj nášho regiónu, hlavne z ekonomickej perspektívy," povedal.
      

Amazon plánuje v seredskom centre zamestnať celú škálu profesionálov od prevádzkových manažérov a technológov až po manažérov ľudských zdrojov, finančných manažérov, technológov a odborníkov na IT. Nábor na pozície, ktoré nevyžadujú prax, začne v už polovici leta.

Inzercia

Odporúčame

Maďarsko: Pri hraniciach s Rumunskom prepukla nákaza osýpok

Maďarsko: Pri hraniciach s Rumunskom prepukla nákaza osýpok

V juhomaďarskom meste Makó uzavreli nemocnicu po tom, čo sa u desiatich zdravotníkoch prejavili príznaky ochorenia na osýpky. Podľa spravodajského servera hirado.hu je veľmi pravdepodobné, že infekcia pochádza z Rumunska, kde v uplynulom roku ochorelo na túto chorobu vyše 3000 ľudí.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.