Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2017

Hru Natálka odohrajú v SND, pozrie si ju aj Žitňanská

Hru Natálka, ktorá upozorňuje na znaky a prejavy extrémizmu, uvedú v Slovenskom národnom divadle.

V pondelok 27. februára si ju tam príde pozrieť aj ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, ktorá presadila protiextrémistický balíček.

"Projekt Natálka triafa do čierneho, keďže sa okamžite stal tŕňom v oku extrémistom, ktorí sa ho snažia zdiskreditovať a zastaviť. Ja ho, naopak, považujem za výnimočný a svojou účasťou na predstavení v SND chcem vyjadriť jeho tvorcom rešpekt a podporu," povedala pre TASR Žitňanská. Ministerka verí, že ani školy sa nedajú zastrašiť a Natálku uvidí čo najviac študentov.

Inscenácia vznikla na pôdoryse skutočného príbehu a mapuje kauzu z Českej republiky z roku 2009. Je to príbeh malej Natálky z Vítkova, rómskeho dievčatka a jeho rodiny, do domu ktorých hodili neonacisti zápalné fľaše, tzv. Molotovove koktaily.

Spracovaním udalostí vznikla rekonštrukcia súdneho procesu s neonacistami aj s matkou malej Natálky, ktorá utrpela popáleniny na 80 percentách tela. Predstavenie má upozorniť na znaky a prejavy extrémizmu a hraničné konanie.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.