Ak obvinia Bašternáka, v Bonaparte nemôžem zostať, tvrdí Fico

Ak bude voči podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi vznesené obvinenie, premiér Robert Fico v jeho byte, ktorý si prenajíma v bratislavskom komplexe Bonaparte, nezostane.

Predseda vlády to uviedol v  dnešných Sobotných dialógoch RTVS.

"Akonáhle bude vznesené obvinenie, pochopím, že tam jednoducho nemôžem zostať. V tomto prípade to bude pre mňa neudržateľné," vyhlásil Fico.

Premiér zopakoval, že má právo zo zákona, aby mu štát platil byt alebo dom. Keďže, ako tvrdí, chcel odbremeniť štát, našiel si byt, ktorý spĺňa reprezentačné účely.

"Pozývam do tohto priestoru významných zahraničných hostí a budem to robiť, dokedy takúto príležitosť budem mať," uviedol s tým, že si nájom za tento byt platí sám.

Fico podotkol, že ako súkromná osoba si musí do budúcna vyriešiť svoje vlastné bývanie, lebo nemá nehnuteľnosť, v ktorej by mohol bývať po skončení v politike. "Hľadám riešenie v podobe staršieho rodinného domu alebo si niečo postavím. Mám už niečo vyhliadnuté," skonštatoval.

Fico nebude u VšZP tolerovať "zajacoviny", chce voči tomu zasiahnuť

Fico nebude u štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) tolerovať "žiadne zajacoviny". Voči jej niektorým opatreniam plánuje tvrdo politicky zasiahnuť. 

Niektoré avizované opatrenia VšZP, vďaka ktorým má ušetriť, sú podľa premiéra cez čiaru. "Ubezpečujem Slovákov, razantne voči tomu zakročím," uviedol Fico. S ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom (nominant Smeru-SD) sa plánuje k tejto téme stretnúť na budúci týždeň.

VšZP dala napríklad návrh na obmedzenie liečby ochorení očí. Navrhla aj zmeny v úhradách liečby hepatitídy C. Pacientske organizácie s tým nesúhlasia. VšZP kategoricky odmieta, žeby v týchto prípadoch išlo o znižovanie dostupnosti zdravotnej starostlivosti.

Štátna zdravotná poisťovňa musí šetriť pre rekordnú minuloročnú stratu.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo