Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. február 2017

Hizballáh: Naše rakety môžu zasiahnuť izraelský jadrový reaktor

"Budete prekvapení, čo skrývame a čo by mohlo zmeniť priebeh akejkoľvek vojny," varoval vodca hnutia Hizballáh.

Vodca libanonského militantného hnutia Hizballáh šejk Hasan Nasralláh včera vyzval Izrael, aby demontoval svoj jadrový reaktor Dimona. Ak sa tak nestane, mohli by reaktor počas prípadného budúceho konfliktu zasiahnuť rakety Hizballáhu, varoval Nasralláh. 

"Izrael stále ohrozuje Libanon a hovorí o tretej libanonskej vojne ... sme schopní obrátiť jadrové zbrane Izraela na hrozbu pre jeho vlastnú existenciu," vyhlásil Nasralláh v televíznom prejave.

"Budete prekvapení, čo skrývame a čo by mohlo zmeniť priebeh akejkoľvek vojny," varoval Nasralláh izraelských predstaviteľov.

Hizballáh a Izrael v roku 2006 bojovali proti sebe v 33-dňovom vojnovom konflikte. Libanonské militantné hnutie, ktoré je podporované a financované Iránom, prisľúbilo pokračovať v bojoch proti Izraelu, a to aj napriek tomu, že židovský štát v roku 2000 ukončil svoju okupáciu južného Libanonu.

Inzercia

Odporúčame

Trump vydá nový protiimigračný dekrét

Trump vydá nový protiimigračný dekrét

Americký prezident Donald Trump dnes na tlačovej konferencii v Bielom dome uviedol, že jeho administratíva na budúci týždeň vydá nový prezidentský dekrét, týkajúci sa prisťahovalcov, ktorý bude komplexne chrániť Spojené štáty.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.