Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. február 2017

Opozícii sa nepáči neprítomnosť premiéra, SNS víta nové pravidlá

Neúčasť premiéra Roberta Fica na aktuálnej mimoriadnej schôdzi Národnej rady SR je prejavom zbabelosti a pohŕdaním občanmi. Tvrdia to opoziční poslanci, ktorým sa nepozdáva, že najmä predseda vlády, ktorého odvolávajú, v rokovacej sále nie je.

"Je to hlavne otázka na Most-Híd a SNS, či im stojí za to byť príveskami Smeru-SD a či sa chcú nechať stiahnuť touto stranou, ktorá je v úpadku a na odchode do minulosti," pýtal sa Ľubomír Galko (SaS). Podľa jeho slov Fico ignoruje schôdzu napriek tomu, že aj šéf SNS a predseda parlamentu Andrej Danko tvrdí, že slovenskej energetike hrozí kolaps. "Aby nemusel čeliť kritike a vysvetľovať, tak sa konfrontácii radšej vyhol," odkázal Galko s tým, že návrh opozície na jeho odvolanie je gestom, ako na situáciu v energetike upozorniť.

Koaliční poslanci sa zatiaľ do diskusie nezapájajú. Žiaden z nich sa do rozpravy písomne neprihlásil a takmer vôbec nereagujú ani cez faktické poznámky. Koaličná SNS na sociálnej sieti uviedla, že dnešná mimoriadna schôdza pokračuje bez porušenia rokovacieho poriadku. "Nový rokovací poriadok ukázal, že diskutovať konštruktívne sa dá aj bez použitia vizuálnych pomôcok," konštatujú národniari.

Premiér Fico sa v závere svojho úvodného prejavu obrátil na koaličných poslancov, najmä na poslancov Smeru-SD, aby sa nenechali vtiahnuť do zámerov opozície. "Vieme, o čo Igorovi Matovičovi (OĽaNO-NOVA) a iným ide. O chaos a rozvrat, lebo nemajú čo iné ponúknuť. Prosím poslancov, aby sme sa išli venovať normálnej robote," vyzval Fico a z rokovacej sály odišiel. Nasledovala ho aj väčšina koaličných poslancov.

 

Inzercia

Odporúčame

Trump vydá nový protiimigračný dekrét

Trump vydá nový protiimigračný dekrét

Americký prezident Donald Trump dnes na tlačovej konferencii v Bielom dome uviedol, že jeho administratíva na budúci týždeň vydá nový prezidentský dekrét, týkajúci sa prisťahovalcov, ktorý bude komplexne chrániť Spojené štáty.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.