Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. február 2017

Vlhová ôsma v obrovskom slalome, zlato pre Worleyovú

Slovenka Petra Vlhová obsadila na MS v alpských lyžiarskych disciplínach vo švajčiarskom St. Moritzi cenné ôsme miesto v obrovskom slalome.

Vyrovnala tak svoje maximum z tejto disciplíny vo Svetovom pohári, rovnaké umiestnenie dosiahla v prebiehajúcej sezóne v Söldene a Semmeringu. Na víťaznú Francúzku Tessu Worleyovú stratila v súčte 1,95 sekundy.

Worleyová získala na šampionáte už druhú zlatú medailu, keď predtým triumfovala v tímovej súťaži. Vo štvrtkovom "obráku" viedla už po prvom kole, nakoniec zvíťazila s náskokom 34 stotín pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Bronz si vyjazdila Talianka Soffia Goggiová (+0,74).

Dvadsaťsedemročná Francúzka, ktorá vedie hodnotenie disciplíny vo Svetovom pohári, tak potvrdila pozíciu najväčšej favoritky. Už v 1. kole dokázala so štartovým číslom jeden zajazdiť najrýchlejší čas, keď druhej Goggiovej nadelila takmer pol sekundu (+0,48 s). V druhom kole parádne zvládla najmä technickú strednú časť, a hoci v spodnej pasáži mierne stratila, mohla v cieli oslavovať svoj druhý titul majsterky sveta v obrovskom slalome po triumfe v Schladmingu 2013. V zbierke má aj dve zlaté medaily z tímových súťaží.

"Je to ťažké opísať slovami. Čakala som štyri roky na tento úspech. Po najlepšej jazde v prvom kole som čelila veľkému tlaku, vedela som, že každá malá chybička môže byť na tejto trati fatálna. Snažila som sa ísť naplno, zajazdiť najlepšie, ako viem. Som šťastná, že sa mi to podarilo doviesť do víťazného konca," povedala Worleyová do televíznych kamier.

Vlhová sa v 1. kole vydala na trať so štartovým číslom 16 a hneď v úvodných bránkach našla výborný rytmus. Na prvom medzičase mala piaty najlepší čas, so zatvorenými bránkami v technickej strednej pasáži sa však už ťažšie pasovala. Po prvej jazde jej priebežne patrila trinásta pozícia so stratou 1,65 s na vedúcu Worleyovú, čo jej dávalo v nabitom poradí sľubnú šancu na prienik do prvej desiatky.

V 2. kole začala opäť razantne a agresívnou jazdou postupne zvyšovala náskok na dovtedy vedúcu Švédku Saru Hectorovú. V technicky náročnom úseku znovu trochu stratila, navyše ryha po treťom medzičase ju na chvíľu vyhodila z línie, ale nestratila rýchlosť. Dolu nechala bežať lyže a v cieli mala náskok jednej stotinky pred Hectorovou. Na vedúcej pozícii sa udržala aj po jazdách Kristin Lysdahlovej, Bernadette Schildovej a Marty Bassinovej, až skúsená Talianka Manuela Mölggová ju z nej zosadila.

Nakoniec sa však dokázala posunúť na ôsmu priečku. Vlhová tak potvrdila kvalitnú formu, už v utorok prispela štyrmi víťaznými jazdami k zisku historického striebra v tímovej súťaži na MS.
      

Inzercia

Odporúčame

Putin: Cieľom rozširovania NATO je "zadržiavanie" Ruska

Putin: Cieľom rozširovania NATO je "zadržiavanie" Ruska

Ruský prezident Vladimir Putin dnes vyhlásil, že k rozširovaniu NATO dochádza s cieľom "zadržiavania" Ruska ako hlavnej hrozby pre alianciu. Uviedol to dnes v Moskve vo svojom vystúpení v rámci kolégia Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.