Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. február 2017

Matovič: Za odchodom Žarnaya a Dubačovej nie sú žiadne názorové nezhody

Líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič odmieta, že by za odchodom Ota Žarnaya a Viery Dubačovej z poslaneckého klubu Obyčajných boli nezhody. Trvá na tom, že odchádzajú kvôli krajským voľbám, v ktorých obaja kandidujú za poslancov svojho VÚC.

Žarnay sa v utorok (14.2.) nepostavil na tlačovej konferencii za Matoviča, na ktorej šéf OĽaNO-NOVA vysvetľoval okolnosti prerušenia mimoriadnej schôdze k odvolávaniu premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) ju prerušil, lebo Matovič mal pri sebe obrázky, čo nový rokovací poriadok zakazuje. "Nebolo to celkom podľa mojich predstáv, ako sa táto schôdza začala," povedal pre Denník N Žarnay.
      

Matovič tento postoj a odchod z klubu spájať nechce. "Žarnay bol vždy jeden z tých nezávislých. On aj v minulosti nebol konformný. Žarnay je Žarnay, on je svoj," povedal pre TASR.
      

Na margo Dubačovej poznamenal, že chce pracovať na tom, aby sa Marianovi Kotlebovi (ĽSNS) v Banskobystrickom kraji postavil iba jeden silný kandidát. A pri rokovaniach s istými politikmi by jej podľa Matoviča nálepka OĽaNO-NOVA mohla priťažiť. Zároveň sú Dubačová aj Žarnay presvedčení, že voliči v krajských voľbách radšej uprednostnia nezávislých kandidátov, ako uchádzačov, ktorí majú za menom množstvo strán.
      

Žarnay bude kandidovať v Košickom kraji, Dubačová v Banskobystrickom. V parlamente môže Matovič naďalej rátať s ich podporou. Poslanecký klub OĽaNO-NOVA bude mať po ich odchode 17 členov.
 

Inzercia

Odporúčame

Od volieb stúpla podpora pre Most-Híd, SNS, SaS či KDH, klesol Smer-SD

Od volieb stúpla podpora pre Most-Híd, SNS, SaS či KDH, klesol Smer-SD

Ak by sa parlamentné voľby konali v predchádzajúcich dvoch mesiacoch, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 25 percent hlasov. Druhou najsilnejšou stranou by bola SaS s 15 percentami a treťou SNS s 11 percentami. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK na vzorke 1058 respondentov formou osobného dopytovania a webového dotazníka v dňoch 1. 12. 2016 a 22. 1. 2017.

Lekári vlani predpísali milióny balení antibiotík, CRP test robiť nemusia

Lekári vlani predpísali milióny balení antibiotík, CRP test robiť nemusia

Všeobecní lekári predpísali minulý rok pacientom približne 3,9 milióna balení antibiotík (ATB). Častejšie tak urobili v prípade dospelých, ukazujú štatistiky. Urobiť takzvaný CRP test pred ich predpísaním nevyžaduje od doktorov žiadna zdravotná poisťovňa. Argumentujú tým, že rozhodovanie je priamo v kompetencii lekárov. Práve takýto test pomôže odhaliť, či pacient potrebuje antibiotiká na svoju liečbu. Na ich nižšie predpisovanie chce tlačiť aj ministerstvo zdravotníctva.