Žarnay a Dubačová odchádzajú z OĽaNO

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Žarnay a Dubačová odchádzajú z OĽaNO

Poslanci Oto Žarnay a Viera Dubačová dnes pre TV JOJ potvrdili, že opúšťajú hnutie OĽaNO.

Obaja poslanci pre TV JOJ uviedli, že za ich odchodom nie sú žiadne stranícke spory ani osobné animozity, odchádzajú vraj z dôvodu, že chcú kandidovať vo svojich župách, Oto Žarnay v Košickej župe a Viera Dubačová v Banskobystrickej župe. Ako tiež uviedli, keďže ľuďom sú nezávislejší kandidáti sympatickejší, idú kandidovať ako nezávislí.

Táto ich oficiálna verzia neznie celkom presvedčivo, minimálne nie je vyčerpávajúca. V denníku Postoj sme v pondelok ako prví informovali, že Žarnay aj Dubačová sú na odchode z OĽaNO. Podľa našich informácií sa už necítili v klube komfortne a ich rozhodnutie odísť urýchlil aj Igor Matovič, ktorý sa v januárovom rozhovore pre Postoj vyjadril, že pôvodne ideovo nevyhranené antikorupčné hnutie sa možno pretransformuje na konzervatívnu stranu. Líder OĽaNO okrem toho v rozhovore kriticky hodnotil liberálnych poslancoch hnutia, ktorých podľa neho nie je v politike príliš cítiť. 

Tiež sme uviedli, že podľa našich zdrojov by sa mali Viera Dubačová a Oto Žarnay časom pridať k poslancom okolo Miroslava Beblavého. Táto Beblavého skupina by sa mohla stať neskôr súčasťou projektu Progresívne Slovensko, ktoré sa v priebehu roka plánuje premeniť na novú politickú stranu. 

 

Foto: TASR/ Pavel Neubauer

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo