Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
15. február 2017

Žarnay a Dubačová odchádzajú z OĽaNO

Poslanci Oto Žarnay a Viera Dubačová dnes pre TV JOJ potvrdili, že opúšťajú hnutie OĽaNO.
Žarnay a Dubačová odchádzajú z OĽaNO

Obaja poslanci pre TV JOJ uviedli, že za ich odchodom nie sú žiadne stranícke spory ani osobné animozity, odchádzajú vraj z dôvodu, že chcú kandidovať vo svojich župách, Oto Žarnay v Košickej župe a Viera Dubačová v Banskobystrickej župe. Ako tiež uviedli, keďže ľuďom sú nezávislejší kandidáti sympatickejší, idú kandidovať ako nezávislí.

Táto ich oficiálna verzia neznie celkom presvedčivo, minimálne nie je vyčerpávajúca. V denníku Postoj sme v pondelok ako prví informovali, že Žarnay aj Dubačová sú na odchode z OĽaNO. Podľa našich informácií sa už necítili v klube komfortne a ich rozhodnutie odísť urýchlil aj Igor Matovič, ktorý sa v januárovom rozhovore pre Postoj vyjadril, že pôvodne ideovo nevyhranené antikorupčné hnutie sa možno pretransformuje na konzervatívnu stranu. Líder OĽaNO okrem toho v rozhovore kriticky hodnotil liberálnych poslancoch hnutia, ktorých podľa neho nie je v politike príliš cítiť. 

Tiež sme uviedli, že podľa našich zdrojov by sa mali Viera Dubačová a Oto Žarnay časom pridať k poslancom okolo Miroslava Beblavého. Táto Beblavého skupina by sa mohla stať neskôr súčasťou projektu Progresívne Slovensko, ktoré sa v priebehu roka plánuje premeniť na novú politickú stranu. 

 

Foto: TASR/ Pavel Neubauer

Inzercia

Odporúčame