Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. február 2017

U labute na Veľkom Draždiaku v Petržalke sa potvrdila vtáčia chrípka

Regionálna veterinárna a potravinová správa (RVPS) Bratislava-mesto potvrdila, že príčinou úhynu labute, ktorú našli začiatkom mesiaca inšpektori verejného poriadku na jazere Veľký Draždiak v bratislavskej Petržalke, bol vírus vtáčej chrípky.

V tejto súvislosti už informovala všetky dôležité a dotknuté inštitúcie a organizácie, ktorým poslala pokyny s preventívnymi opatreniami. Týka sa to ako miestnej samosprávy, tak miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V a chovateľov hydiny a vtákov. Informuje o tom mestská časť na svojej webovej stránke www.petrzalka.sk.
      

Jej pracovníci v súčasnosti monitorujú všetkých chovateľov vtáctva v okruhu do troch kilometrov od miesta nálezu a aktualizuje sa súpis všetkých chovov hydiny, holubov a iných vtákov chovaných v zajatí. Zároveň má mestská časť povinnosť vykonávať v teréne zvýšený dohľad nad populáciami voľne žijúcich vtákov a prípadne v spolupráci s ornitologickým organizáciami vyhľadávať uhynuté zvieratá. Ďalšie nevyhnutné opatrenia by mali zabezpečiť aj samotní chovatelia. Zakázané sú napr. tiež veľtrhy, trhy, výstavy a iné podujatia, ale tiež premiestňovanie produktov tejto hydiny a vtákov bez príslušných povolení.
      

Mestská časť zároveň upozorňuje obyvateľov, aby akýkoľvek nález uhynutého vtáctva nahlásili na oddelenie životného prostredia petržalského miestneho úradu, emailom alebo telefonicky. Kontakty sú uvedené na webovej stránke.

Inzercia

Odporúčame

Beblavý: Presun 4 nemocníc pod VšZP je hrozbou pre slovenské zdravotníctvo

Beblavý: Presun 4 nemocníc pod VšZP je hrozbou pre slovenské zdravotníctvo

Pripravovaný presun akcií štyroch špecializovaných nemocníc pod Všeobecnú zdravotnú poisťovňu (VšZP), ktorý chystá ministerstvo zdravotníctva (MZ), je riskantná operácia v rozpore s verejným záujmom. Na dnešnej tlačovej konferencii na to upozornil opozičný poslanec Miroslav Beblavý (nezaradený) s tým, že navrhovaný krok je významnou hrozbou pre slovenské zdravotníctvo.

Sersenovi sa výkon Slovana nepozdával: "Rozlúčiť sa chceme výhrou"

Sersenovi sa výkon Slovana nepozdával: "Rozlúčiť sa chceme výhrou"

V predposlednom zápase sezóny KHL 2016/2017 si hokejisti Slovana Bratislava pripísali víťazstvo nad Medveščakom Záhreb 5:4 po predĺžení. Hoci vždy v stretnutí viedli, Záhrebčania však v oklieštenej zostave s pätnástimi hráčmi dokázali na každý gól súpera odpovedať a vyrovnať sa im podarilo necelú minútu pred koncom. Posledné slovo mal však predsa len Slovan, keď v predĺžení rozhodol Tomáš Kundrátek.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.