Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. február 2017

Grécko počíta so skorou dohodou s medzinárodnými veriteľmi

Rokovania by sa podľa hovorcu gréckej vlády mohli uzatvoriť na najbližšom zasadnutí Euroskupiny, ktoré sa uskutoční 20. februára.

Grécka vláda a medzinárodní veritelia by mali už čoskoro dospieť k dohode o reformách, ktorá je potrebná na uvoľnenie ďalších financií v rámci záchranného programu. Povedal to včera hovorca gréckej vlády Dimitris Tzanakopulos, ktorý zároveň ubezpečoval, že dohoda "v žiadnom prípade nebude zahrňovať dodatočné úsporné opatrenia".

Rokovania by sa podľa Tzakanopulosa mohli uzatvoriť na najbližšom zasadnutí Euroskupiny, ktoré sa uskutoční 20. februára. V stredu 15. februára bude o tomto probléme v Aténach rokovať s gréckym premiérom Alexisom Tsiprasom a ministrom financií Euklidom Tsakalotosom komisár Európskej únie pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici. Podobne ako grécka vláda aj Moscovici v ostatných dňoch uviedol, že čo sa týka skorého uzatvorenia dohody, je optimista.

Aby získalo ďalšie peniaze zo záchranného úveru, musí Grécko splniť viacero reforiem, napríklad v oblasti pracovného a energetického trhu. Predchádzajúce rozhovory sa však skončili neúspechom.

Inzercia

Odporúčame