Francúzska polícia opäť zatýkala výtržníkov; pouličné nepokoje sú na ústupe

Francúzska polícia v noci nadnes počas pouličných nepokojoch na parížskych predmestiach zatkla najmenej 25 ľudí.

Predseda regionálnej rady departementu Seine-Saint-Denis, Stéphane Troussel, dnes vo vysielaní rozhlasovej stanice Europe 1 informoval, že došlo k podpaľačským útokom, keď horeli autá i odpadkové koše. Konštatoval však, že situácia sa postupne upokojuje.
      

Parížske predmestie Aubervilliers dnes navštívi prezident Francois Hollande, ktorý sa takisto snaží upokojiť búrlivú situáciu na predmestiach. Tú vyvolal najnovší prípad použitia neprimeranej sily policajtmi. K incidentu došlo 2. februára v meste Aulnay-sous-Bois v severovýchodnej časti metropolitnej oblasti Paríža.
      

Obeťou násilia pri kontrole totožnosti sa stal 22-ročný mladík čiernej pleti menom Théo, ktorého jeden zo zasahujúcich policajtov údajne znásilnil obuškom. Policajt však toto tvrdenie odmieta.
      

Policajná inšpekcia dospela vyšetrovaním k záveru, že nešlo o zámer, ale skôr o "zatýkanie, ktoré sa nejako zvrtlo". Zadržaný muž utrpel vážne zranenie v oblasti konečníka a musel sa podrobiť operácii.
      

Rozhlasová stanica Europe 1 spresnila, že k zadržaniam došlo v noci nadnes v departementoch Seine-Saint-Denis a Val d'Oise. V mestách Bondy a Épinay-sur-Seine polícia zadržala 12 ľudí za hádzanie zápalných fliaš. Ďalších 11 ľudí bolo zadržaných v meste Deuil-la-Barre a dvaja ďalší v Élancourte. 
      

Nepokoje, ale bez zadržania výtržníkov, sa odohrali v noci nadnes aj v ďalších mestách v metropolitnej oblasti Paríža, napríklad v Clichy-sous-Bois.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo