Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
13. február 2017

Žarnay a Dubačová uvažujú o odchode z klubu OĽaNO

Igor Matovič môže prísť o dvoch poslancov. Tvrdí, že takéto informácie nemá.
Žarnay a Dubačová uvažujú o odchode z klubu OĽaNO

Poslanci za OĽaNO Viera Dubačová a Oto Žarnay uvažujú podľa informácií denníka Postoj o odchode z poslaneckého klubu hnutia. Jedným z dôvodom, prečo sa v klube necítia úplne komfortne, sú úvahy Igora Matoviča o tom, že pôvodne antikorupčné zoskupenie by sa malo pretransformovať na konzervatívne hnutie.

Matovič sa takto vyjadril v januári v rozhovore pre Postoj, kde okrem iného kritizoval, že liberálnych poslancov v OĽaNO nie je príliš počuť.

Po odchode z klubu OĽaNO by sa Dubačová so Žarnayom mali pridať ku skupine poslancov okolo Miroslava Beblavého.

Viera Dubačová je zakladateľkou a režisérkou Divadla z pasáže a tiež nezávislou mestskou poslankyňou v Banskej Bystrici. Pre Postoj svoj možný odchod z klubu OĽaNO odmietla komentovať. „Nebudem sa k tomu vyjadrovať,“ povedala.

Odchod zatiaľ odmietol potvrdiť aj učiteľ a protikorupčný aktivista Oto Žarnay, ktorý okrem parlamentu sedí aj v košickom zastupiteľstve. Pripustil však, že o tom uvažuje. „Každý človek má právo uvažovať, že z nejakého zoskupenia odíde. Je to náročné rozhodnutie. Ešte nepadlo,“ povedal Žarnay pre Postoj.

Šéf OĽaNO Igor Matovič tvrdí, že o tom, že by Žarnay a Dubačovou uvažovali o odchode z poslaneckého klubu, nemá žiadne informácie. „Počujem to prvýkrát od vás,“ povedal. Podobne sa pre Postoj vyjadril aj predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka. Pripustil však, že s Vierou Dubačovou mal rozhovor na tému fungovania hnutia a poslaneckého klubu. „Jej predstava je, že by sme mali byť viac aktívni v teréne proti kotlebovcom,“ povedal Vašečka.

Foto: TASR/ Pavel Neubauer

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame