Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. február 2017

Sýria: Vláda je pripravená na ďalšie výmeny väzňov

Sýrska vláda dnes oznámila, že je pripravená prepustiť zadržiavaných väzňov a vymeniť ich za civilistov alebo vojakov, ktorých väznia povstalci.

Sýrska štátna televízia s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa uviedla, že ponuka prichádza pred mierovou konferenciou, ktorá sa má podľa plánu konať tento mesiac.
      

Dnešné oznámenie bolo zverejnené týždeň po tom, čo si sýrska vláda a povstalci vymenili desiatky ľudí - vrátane žien a detí, ktoré povstalci zadržiavali celé roky.
      

Nemenovaný sýrsky predstaviteľ pripomenul, že návrh predložili pred dvojdňovým stretnutím 15.-16. februára v kazašskej metropole Astana. Kazašské ministerstvo zahraničných vecí pozvalo na tieto prípravné rozhovory predstaviteľov sýrskej vlády a povstalcov, ale tiež delegácie z Ruska, Turecka a Iránu či osobitného vyslanca OSN pre Sýriu Staffana de Misturu. Potom budú nasledovať ďalšie rokovania v Ženeve.

Inzercia

Odporúčame

Odštartovala tradičná Valentínska kvapka krvi, má prilákať prvodarcov

Odštartovala tradičná Valentínska kvapka krvi, má prilákať prvodarcov

S päťtýždňovou kampaňou sa spájajú mobilné odbery krvi, náborové workshopy či simulované odbery krvi vo všetkých väčších mestách a mnohých obciach Slovenska. Cieľom kampane, ktorá potrvá do 17. marca, je prilákať mladých ľudí k darcovstvu krvi. Vlani v rámci nej darovalo krv okrem tisícov pravidelných darcov aj 4504 prvodarcov.

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.