Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. február 2017

MMF má obavy z volieb v niektorých európskych krajinách

Šéfke Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeovej spôsobujú obavy blížiace sa voľby v niektorých európskych krajinách. Tvrdí však, že eurozóna robí pokroky pri riešení svojich hospodárskych problémov.

"Mám obavy rovnako ako my všetci z niektorých týchto volieb," odpovedala Lagardeová na konferencii o hospodárskej politike v Dubaji na otázku týkajúcu sa tohtoročných volieb vo Francúzsku, Nemecku a Holandsku, nijako však nespresnila svoje obavy.

Marine Le Penová, ktorá sa snaží o vystúpenie Francúzska z eurozóny, získava pred prezidentskými voľbami podporu. V Holandsku sa v prieskumoch vysoko umiestňuje krajne pravicový Geert Wilders a v nemeckých voľbách čakajú konzervatívcov Angely Merkelovej veľké výzvy.

Niektorí kritici tvrdia, že spory o riešenie dlhovej krízy eurozóny sú dôkazom toho, že Európskej únii (EÚ) sa nedarí riešiť veľké problémy. Lagardeová, naopak, bránila EÚ a zdôraznila, že Írsko, Portugalsko aj Cyprus sa zotavili z krízy. Dodala však, že krajiny eurozóny musia pokračovať v reformách.

Lagardeová tiež uviedla, že MMF pozorne sleduje plány amerického prezidenta Donalda Trumpa o revíziu Dodd-Frankovho zákona, ktorý bol prijatý po finančnej kríze, aby znížil riziká prepuknutia ďalšej krízy. Tento zákon je podľa nej kriticky dôležitý pre zachovanie finančnej stability po celom svete.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.