Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. február 2017

FC Liverpool zakázal vstup novinárom The Sun

Anglický futbalový klub FC Liverpool zakázal vstup novinárom The Sun do jeho priestorov. Dôvodom bol spôsob, akým bulvárne periodikum informovalo o tragických udalostiach na štadióne Hillsborough v Sheffielde z 15. apríla 1989.

Počas semifinálového zápasu FA Cupu medzi LFC a Nottinghamom Forest zahynulo 96 fanúšikov Liverpoolu a ďalšie stovky utrpeli zranenia. Zástupcovia The Sun nedostanú akreditácie na domáce zápasy ani tlačové konferencie "červených" na Anfielde. Bojkot denníka je výsledok kampane za jeho úplné vylúčenie z mesta.

"S radosťou vás informujeme, že po dohode s vedením LFC už novinári z The Sun nebudú mať prístup do priestorov klubu," odkázala iniciatíva prostredníctvom twitteru. "Je to zlé pre fanúšikov aj futbal," zareagovali noviny. Klub nekomentoval svoj krok.

The Sun sa pre svoj postoj k udalostiam Hillsborough neteší v Liverpoole popularite a priaznivci ho dlhodobo odmietajú. Klub sa teraz pridal k radnici, pohostinstvám, trafikám a ďalším, čo bojkotujú denník. Informoval o tom web BBC.

Inzercia

Odporúčame

Agentúra Fitch potvrdila rating Slovenska na úrovni A+

Agentúra Fitch potvrdila rating Slovenska na úrovni A+

Ratingová agentúra Fitch Ratings potvrdila dlhodobý rating Slovenska na úrovni A+ so stabilným výhľadom. V SR očakáva rýchly ekonomický rast, viac investícií a pokles verejného dlhu. Informovalo o tom Ministerstvo financií (MF) SR.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.