Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. február 2017

Poľská premiérka mala dopravnú nehodu

Zdravotný stav poľskej premiérky Beaty Szydlovej je po piatkovej dopravnej nehode dobrý. Vrtuľníkom ju večer previezli z Osvienčimu do Varšavy, kde sa vo vojenskej nemocnici podrobuje dodatočným vyšetreniam, uviedol hovorca vlády Rafal Bochenek.

Nehoda sa stala dnes v juhopoľskom Osvienčime, ktoré je rodným mestom Szydlovej. Szydlová sa viezla v kolóne niekoľkých áut po hlavnej ceste mesta, keď iné auto, Fiat 600, idúce z vedľajšej ulice do kolóny narazilo a vytlačilo vozidlo s premiérkou z cesty. Limuzína potom narazila do stromu. 

Podľa denníka Gazeta Wyborcza vodič fiatu vyviazol z nehody bez zranení, šofér a Szydlovej ochrankár sú zranení - jeden z nich má zlomené nohy. Na samotnej Szydlovej nebolo badať žiadne poranenia, ale v súlade s internými postupmi pre podobné prípady ju previezli najprv do miestnej nemocnice, kde absolvovala vyšetrenie na počítačovom tomografe a kde lekári vylúčili vnútorné poranenia. Následne ju previezli do Varšavy.  

Podľa policajného hovorcu Sebastiana Glena auto značky Fiat 600 riadil 20-ročný mladík. Polícia ho predviedla na výsluch. Je to už druhá takáto nehoda kolóny, v ktorej cestovala aj Szydlová.

Vlani v novembri sa niekoľko áut poľskej vládnej kolóny zrazilo počas štátnej návštevy Izraela. Szydlová sa nenachádzala ani v jednom z áut, ktoré sa zrazili, ale menej závažné zranenia utrpeli dvaja poľskí predstavitelia.

Z inej havárie v januári, keď sa zrazilo osem áut, unikol bez zranení poľský minister obrany Antoni Macierewicz. V súvislosti s týmito nehodami dnes poľský minister vnútra Mariusz Blaszczak zvolal mimoriadne stretnutie s vedením úradu na ochranu ústavných činiteľov.

Inzercia

Odporúčame

Sulík a Poliačik si vyjasňovali pozície

Sulík a Poliačik si vyjasňovali pozície

Predseda SaS Richard Sulík a poslanec za liberálov Martin Poliačik by mohli po piatku vedieť, ako predchádzať konfliktnej komunikácii v rámci strany. Vyplýva to z vyjadrení Poliačika pre TASR, ktorý sa so Sulíkom stretol medzi štyrmi očami.

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.